7 VROUWENKAMP gezellig Weekje vrouwenkamp (2-9 aug. van waar de en komen zo'n we een ik gevoe- Voor me liggen foto's van het vrouwenkampdie ik net vanmorgen met de post gekregen heb. Ze zijn gemaakt op de laatste dag van de week, toen ik mijmerend gelukkig tegen Henny aanzat, na ons laatste gezamenlijk ontbijt. Op een andere foto zit i)k alleen op de open w.c.'s, drie naast elkaar waar we meestal met meer vrou wen tegelijk zaten en een tijdje kletsen, de hele poep en plas-reutemeteut ge woon vergetendEr komen door die foto's gelijk allerlei herrinneringen naar boven, maar om toch een beetje lijn in het verhaal te houden, zal ik maar bij het begin beginnen. Er zouden die week zo'n twintig vrouwen komen (wat erg weinig was) met zo'n tien kinderen dit lazen we in een multomap, die in de grote tent lag. In die map stond ook waar je boodschap pen kon doen, van wie de tent gehuurd was, waar je met de vuilniszakken heen moest en meer van dat soort praktische zaken. De vorige groep had voor ons een flinke pan soep klaar staan, en een bende brood, beleg en groentenmeer dan genoeg om het weekend door te komen. Langzaamaan kwam iedereen binnen, een paar vrouwen dekten de tafel, en onder het eten begonnen we al voorzichtig met kennismaken. De kinderen naar bed, koffie en thee gezet, en ja, iedereen had het gevoel dat we nu echt zouden moeten beginnen. Er werd gepraat over kennismakings- spelletjes, maar de meeste De informatie die we vooraf kre gen, was erg beknopt: een sten cilt je met daarop de plaats waar het was Foudgum in Friesland), hoe je daar kon komen, wat je mee moest bren gen (tent, slaapzak e.d.) en de opmerking dat er geen program ma was en ook geen kampleiding of zoiets; alles werd vol ver trouwen aan de vrouwen zelf over ge la ten Samen met Yvonne ging ik erheen, zaterdagmiddag rond 5 uur waren we er. De vrouwendie al gear riveerd waren, waren hun tent aan het opzettendat deden wij ook maar, ondertussen de andere vrouwen nieuwsgierig bekijkend... Het kamp zag er heel sober uif: n weilandje zo groot als een voetbalveld, alleen heel wat minder gelijkmatig begroeid, half afgesloten met wat bomen en struikenEén grote tent voor gezamenlijk gebruik, één klein houten keetje waar pro viand stond en gekookt kon worden, en de al eerder genoemde w.c. s De gedachte om naar een ookamp te gaan speelde al tijdje door mijn hoofd: kreeg er allerlei warme lens bij, maar ook een gevoel van "ik wil wel maar ik durf niet" ik vond het te eng. Met Yvonne, een vriendin van mij uit Nijmegen, had ik erover gepraat en die had er eigenlijk ook wel zin in. Toen ik later aan Marieke uit mijn praatgroep vroeg of ze zin had, en Marieke meteen enthousiast reageerde kon ik er niet meer onderuit. (niet dat ik dat erg vond!) Uiteindelijk gingen we met 4 vrouwenook Lia uit onze praat groep 'met haar 2 kinderen ging mee. Op zich een heel veilig idee om met 3 vriendinnen naar een ookamp te gaan. Mijn verwachtingen 'Waren vaag, ik dacht wel dat we allerlei dingen samen zouden doen, maar wat precies wist ik niet. Ik hoopte op een warme, knusse sfeer met vrouwen onder elkaar en ik hoopte ook dat ik wat verder zou komen met m'n moeite om vrouwen aan te raken, te knuffelen e.d. J n <3

Vrouwenkrant Tilburg | 1980 | | pagina 9