2 7 -KERNGROEP Per 10 sep. -VOORLICHTINGSGROEPBestaat pas vanaf april dit jaar. Zij geeft voorlichting aan scholen, in stellingen enz. B.v. aan de klos (opleiding voor kleuterleidsters) en radio Elisabeth. De informatie wordt vastgelegd zodat alle vrouwen daar later gebruik van kunnen maken. Ook heeft de groep de publiciteit m handen zoals de berichtjes in de krant, affiesjes en standjes op markten of mani- f estaties -BOEKENUITLEENBestaat ook vanaf april, er bestaat een wa ter dicht uitleensysteem. De bibliotheek is opgezet met boe ken van vrouwen, die deze be schikbaar hebben gesteld. Het is de bedoeling dat met de kost en van het lidmaatschap, het kwartje per boek dat uitgeleend word èn de boete een eigen bibliotheek word opgezet. De: uitleengroep is iedere woensdag aanwezig, voor de koffie ochtend moet er nog een vrouw komen -00 BELLEN 00: Willenmeer pu bliciteit gaan maken. Misschien is er een uitbreiding van het aantal ochtenden m het voor uitzicht BEGELEIDINGSGROEP, zijn Gerty en Maria geen vaste medewerksters meer, de D.A.C.W. regeling is dan af gelopen. Ze hebben het afgelopen jaar veel kleine regelingen op gevangen, dat werk in de kern groep zal nu weer opgevangen moeten worden door vrijwilligers Er stappen 5 vrouwen uit de kern- groep(en er willen er nog 3 uit inde loop van dit of volgend jaar) TilMaria.SofieDymphie en Willemijn stoppen nu. Nieuw zijn Maria de Vocht, Vera Klein en Lisette Sweep. Het sprteekt voor zich dat ook de kerngroep nieuwe vrouwen kan gebruiken, het liefst als vertegenwoordigsters van een werkgroep. De kerngroep is geen gesloten blok, iedereen kan ak- tief worden. Taken van de kern groep zijn o.a. de infobalie verzorgen, telefoondiensten (maandag t/m vrijdag van 10 tot 12 uur) vertegenwoordig en naar buiten toe b.v. VOT (vrouwen overleg tilburg)VOS en en kursussen staan, met in formatie over: de aktiviteiten de kontaktpersoon en de deel nemers Hierin kunnen alle vrouw en kijken, het kistje staat bij de informatie. -KAFEE ORGANISATIE4 vrouwen zorgen voor de verlichting, het meubilair enz. Zij openen het kafee en onderhouden kontakt met de eigenaar. Elke 2 maand(en) moet het kafee schoongemaakt worden, als iemand een keer zin heeft om mee te helpen? Dan komt het niet steeds op dezelfde neer! -THEMA-AVONDENWas uitgedund tot 3 vrouwen sinds de infor matie avond hoopt men weer met 6 vrouwen te kunnen draaien. Thema-avonden blijven om de 14 dagen (elke week is teveel werk). Thema-avonden zijn ook belangrijk omdat er eerder nieuwe vrouwen naar zo’n avond komen dan naar een kafee avond. Als iemand ergens een thema- avond over wil kan dat gevraagd worden. Er komen ook aan biedingen zoals: Amnesty, theo logie en feminisme en wij vrouwen eisen. -HUISVESTING: 'T vrouwenkafee kan tot april ’81 in de molen straat blijven, dat was van te voren bekend. Maar het KWJ ge bouw was te groot, er moest iets gebeuren. Wie ideeën heeft over de huisvesting k^in daarmee altijd naar de werkgroep komen. Maandag 15 september geeft de gemeente uitsluitsel over de plannen van een vrouwencentrum zie infokrant I

Vrouwenkrant Tilburg | 1980 | | pagina 4