W 17 •mJ 1 2. 3 4. te helpen bij han- in de schoolbiblio- enz Bovendien wordt de vrouw die als kostwinner moet werken financieel extra belast door de kinder dagverblijven duurder te maken. Wat wil het kabinet nu eigenlijk? Samengevat komt het hierop neer: De jongeren hoeven niet zoveel te verdienen; want ze hebben geen gezin en bovendien kun nen ze op hun familie terug vallen De werkende gehuwde vrouwen kunnen óók achteruit, want ze hebben toch een man waar op ze terug kunnen vallen. De man blijft kostwinner. De laagstbetaalden moeten weer het meeste inleveren. Moeder de vrouw moet weer terug naar de pappot en ze rekenen erop dat zij de end jes aan elkaar kan knopen. Over het betalen van A.O.W.-pre mie wil ik het volgende zeggen: Het is niet onlogies dat ge huwde werkende vrouwen A.O.W.- premie moeten betalen. Maar dan moet daar wél tegen over staan, dat we ook zelf recht hebben op een A.O.W.- uitkering, bij het behaler? van de pensioengerechtigde leeftijd. Nu blijven we afhankelijk van onze echtgenoot; zelfs als je ouder bent dan je man, en je hebt je hele leven A 0.W-premie betaald moet je wachten tot je man 65 wordt. Op de keeper beschouwd, worden de taken van de huisvrouw door de voorgestelde bezuinigingen in de gezondheidszorg: gezins zorg, bejaardenzorg en onderwijs verzwaard. De vrouw is weer het kind van de rekening. Vrouwen krijgen langduriger hun zieke en bejaarde g'ezins-en familieleden thuis te verzorgen en te verplegen, omdat een zie kenhuisbed te duur is. Bij de gezinszorg zijn het weer de vrouwen die als alpha-hulpen als goedkope krachten moeten fungeren, zonder dat daar zo iets elementairs als sociale voorzieningen tegenover staan. In het onderwijs probeert men via ouderparticipatie- wat in de meeste gevallen op moeder- participatie neerkomt- de vrouwen te bewegen de bezuinigin gen in het onderwijs weg te werken. Zij zijn het die als lapmiddel het systeem in stand houden door als leesmoeder te helpen, mee denarbeid theek enz. Tot slot: Gehuwde werkende vrou wen zijn geen grote groep die massaal te mobiliseren is. Dik wijls zijn ze blij met een kans op werk en ze zijn niet eens op de hoogte van hun rechten als b.v. gelijke beloning van man en vrouw bij gelijke arbeid. Dikwijls voelen ze zich schmldig tegenover de vele werkelozen en op deze manier bereikt het kabi net precies wat het wil: DE MEEST KWETSBARE GROEPERINGEN IN DEZE MAATSCHAPPIJ TEGEN ELKAAR UITSPELEN. In plaats daarvan moeten we SAMEN een vuist-maken. Allemaal samen moeten we ons verzetten tegen een dergelijk volslagen A-sociaal beleid. Deze bezuinigingsplannen moeten definitief van de baan en daar moeten we allemaal achter staan’.’. '1

Vrouwenkrant Tilburg | 1980 | | pagina 19