16 GEEN CENTEN DA’S GEEN WERK De KWJ-Tilburg, beweging van werkende jongeren, organiseerde op zondag 12 oktober j.l. een plaatselijke-regionale manifes tatie tegen de voorgenomen be zuinigingen onder de titel "Geen centen, da’s geen werk". Tientallen organisaties, plaat selijk gaven ondersteuning. De manifestatie werd breed opge zet, in die zin dat alle groe pen die zwaar getroffen worden door de bezuinigingen (de laagst betaalden en de uitkermgstrek- kenden) aandacht kregen, met het aksent op jongeren. Naast veel muziek, kabaret, informa- tie-markt, kinderprogramma waren er vier belangrijke spre kers, te weten: een WAO-er, een werkeloze, een werkende jonge re en een gehuwde (buitenshuis) werkende vrouw. Wij publiceren hier de op die - manifestatie-middag gesproken woorden van de gehuwde (buitens huis) werkende vrouw. Het kabinet van Agt- Wiegel pakt wéér de allerlaagstende meest kwetsbare groep. Dat wordt meteen duidelijk als we de maatregelingenbekijken die deze regering wil neren om de ekonomische krisis te bestrij den. De snoeiplannen van net duo: van Agt- Wiegel komen deze keer wél bijzonder hard aan voor arbeidsongeschikten, werkende jongeren en werklozen. Ik ben Joke van Loon, getrouwd, met Henri die W.A.O.er is. We hebben een zoon': Bram. Naast mijn taken in het huisgezin ben ik ook een buitenshuis werkende gehuwde vrouw: ik werk part-time op kantoor De groep die ik hier vertegen woordig zijn de getrouwde, bui tenshuis werkende huisvrouwen. wat heeft dit kabinet in petto voor de gehuwde werkende vrouw? De regering is van plan om aan ons de teveel betaalde A.O.W.- premie niet meer terug te beta len. Deze maatregel geldt- voor vrouwen die samen met hun man bruto méér dan ƒ46.400,- ver dienen. Nu is de regeling nog zo dat,als het gezamenlijk in komen boven de maksimum-premie- grens komt,, de vrouw een deel van de A.O.W.-premie terugkrijgt. De A.O.W.-premie bedraagt tus sen de 10 en 11 procent van het bruto-inkomendus zo’n terug gave kan al gauw oplopen tot duizenden guldens. Voor mij betekent dat bijvoorbeeld, dat ik met man en kind zomers op vakantie kan gaan. Nu ervaar ik bijna dagelijks, dat in een tijd van werkeloosheid met scheve ogen wordt gekeken naar gezinnen met twee inkomens. Maar ik vind, afgezien van het feit of dat tweede inkomen nu nood- ..zakelijk is of niet, dat getrouw de vrouwen net als iedereen recht hebben op betaalde arbeid. Wij moeten ons niet altijd laten gebruiken als sluitpost. In tijden dat het "goed" gaat met de ekonomie, worden getrouw de vrouwen juist gestimuleerd om te gaan werken. Werkgevers zijn dan bereid allerlei voor zieningen te treffen. .Denk b.v. aan kresjes bij bedrijven, aangepaste werktijden, onbetaald verlof met schoolvakanties enz. enz Maar als het "slecht" gaat met ae ekonomie, worden wij als eerste de laan uitgestuurd. Ferf

Vrouwenkrant Tilburg | 1980 | | pagina 18