12 GA JIJ DAAR HEEN? geen en wa t met zelf maar meer Voor en na ons bezoek aan het QQ-kaffee kregen we een aan tal uitspraken te vermalen die te denken geven: Er bestonden vrouwenkaffees Dat wist ik al een jaar of drie, maar die informatie kwam van een kennis uit het randstadgebied en ik heb het toen als kennis geving aangenomen. Kort gele- den stond er iets over het vrou wenkaffee in Tilburg Vrijuit en de nabijheid van dit "ver schijnsel" maakte me zo nieuws gierig dat ik, samen met een vriendin, besloot er zelf maar eens te gaan kijken. We hadden allebei geen flauw idee wat "vrouwenkaffee" in hield. Het was een sprong in het duister en hoe het ging, komt nu We zijn inmiddels "vasté klan ten" geworden in het oo-kaffee Uit gesprekken met andere vrou wen komt naar voren hoe hard ze moeten "knokken" voor hun kaffeebezoek. Een vrouw vertel de me, dat ze haar man had moe ten zweren, dat ze nooit met spandoeken zou gaan lopen... en handtekeningen werven mocht ook niet. Een ander vertelde hoe ze onder het mom van "even naar de buur vrouw" naar het kaffee kwam. Haar man was er heilig van over- We kwamen binnen in een "ge woon kaffee" en wilden door lopen naar een tafeltje toen een meisje ons. vriendelijk gedag zei en vroeg of we "nieuw" waren. We voelden ons onbehaaglijk ni}euw en het was prettig dat iemand met ons praatte en intussen allerlei informatie over het oo-kaffee gaf. Er stond een tafel vol brochures en posters en vrou wenkranten. We keken wat folders door en kochten een vrouwen krant. Aan de bar zaten we te lezen en te lachen. We keken om ons heen en zagen vrouwen die druk in gesprek waren, stil le vrouwenvrouwen in Ver gadering. Er werd muziek ge draaid en de sfeer was erg rus tig en ontspannen. Een vrouw vertelde ons dat ze meewerkte aan de vrouwenkrant en ook wat het kaffee te bieden had. We ontdekten dat er kursussen wa ren, hulpverlenende afdelingen en thema- avonden. Het geheel kwam goed georganiseerd en doordacht over. Onder de indruk en overtuigd gingen we naar huis. Het oo-kaffee had ons erg aange- sproven (man 38jJ Daar zit alleen "ongeschoold" .Beslist niet dan huishoudschool. Ik denk dat het niveau je erg zal tegen vallen. (vrouw 38j.): O nee, dat zie ik niet zitten. Wat moeten die vrouwen nu speciaal in een vrouwenkaffee? Ik heb daar behoefte aan. (vrouw 29j.): Zitten daar van die trienen met klompen en platte schoenen? Want dan hoeft het voor mij niet. (vrouw 32j.): Dat is toch voor die geëmancipeerden?I Mijn man zegt:" Dat is voor vrouwen met een grote bek, die niet aan een kerel kunnen komen". (vrouw 52j.J: O,...ja, hier is ook zo'n kaffee. Ja, er is hier van alles in het dorp. Nou, ik stap zelf niet gauw op zoiets af. Ik weet het eigenlijk niet, (vrouw 66j.): Hoe is het daar? Ik vind het heel goed, dat de vrouwen dat tegenwoordig zo doen met elkaar. (man 23j.): Zeker oeverloos ge zwam! Waar praten jullie over? Gaan jullie volgend jaar óók in dienst? (vrouw 26j.): Hmmin B. is het oo-kaffee anders maar een elitair groepje. Je moet daar minstens hogere beroepsopleiding hebben (vrouw 31j.): Daar moet je me eens meer over vertellen. En die vrouwenkrant wil ik ook inkijken

Vrouwenkrant Tilburg | 1980 | | pagina 14