8 als de ech t ge- wa t Eigenlijk zijn er zoveel dingen (en vooral vrouwen!), die ik niet gemakkelijk zal vergeten lieve Toos met al haar moeder lijke warmte; gekke spontane Lizet; fijne Hennydie dacht dat ze zich te weinig inzette vrouWen voelden meer voor een gewoon kennismakingsrondje, waarin iedereen wat van haarzelf zou vertellen. Alleen één klein aardigheidjedegene die wat verteld had, mocht de volgende aanwijzen. Hiermee was het ijs gebroken, onze week was begonnen. Daarna nog wat praat, muziek gedraaid en gedanst kinderen op bed lagen, zaten we rustig bij elkaar in de grote tent en dronken we koffie en thee. Soms deden we wat spe ciaals. Er is een avond ge weest, dat een paar vrouwen vertelden over hun ervaringen in fort-groepen, en we hebben toen met onze groep rondjes spinsels (gedachtenkronkels over wat anderen van je denken uitspreken), wrevels (irrita ties uitsprekenen knuffels (fijne dingen aan anderen zeggen) gedaan. Het is ~ng om een spinsel te uiten, moeilijk om een wrevel naar je toe te krijgen en op een gege ven ogenblik kon ik ook niet meer tegen knuffelsik wilde het liefst bij iemand wegkrui pen (wat ik dan ook lekker gedaan heb). Zo'n avond vol spannende dingen geeft mij een voldaan gevoel: ik heb weer iets meegemaakt wat ik niet snel zal vergeten. Ik zal ook nooit vergeten hoe sterk ik me voelde, toen Yvonne en ik gearmd vanuit Dokkum naar Foud- gum liepen en een vrachtwagen chauffeur ontzettend verbaasd en van z'n stuk gebracht was, dat 2 vrouwen zo liepen dat hij niet eens toeterde! Op dat moment wilde ik wel dat er ont zettend veel vrachtwagens langs zouden komen! Zondag was een mooie zonnige dag en langzaamaan trokken de vrou wen stuk voor stuk wat kleren uit, totdat we allemaal zalig in ons blootje zaten. Het was voor mij de eerste keer dat ik in mijn nakie rondliep en ik vond het heel lekker. Ik heb met modder gespeeld en me ver baasd over een jongetje van 4 jaardie mn blote lijf af - sproeide met water en dat heel gewoon vond! De rest van de week was het weer jammer genoeg een stuk slechter, vaak regen, een keer onweer, en in elk geval te slecht om lekker bloot rond te lopen. Overdag ging iedereen haar eigen gang, alleen, maar meestal met een paar vrouwen samen. Lekker lui op het ter rein rondhangen, praten, spe len met de kindereneen boek lezen of net heel aktief gaan wadlopennaar Ameland fietsen, naar de sauna, wandelen en rondslenteren in Dokkum of op 'n terrasje zitten. Elke dag waren er een paar vrouwen, die inkopen deden en anderendie kooktendat ging allemaal heel gemakkelijk. 's Avonds na het eten,

Vrouwenkrant Tilburg | 1980 | | pagina 10