Werken de échte haanlozen voor Baanlozeticentrum 4 OOn Nieuwsblad van het Zuiden 5.x.1980 Al jaren draait de cursus, zoals trouwens het hele Baanlozencen- trum, op een vrij kleine groep éch te haanlozen. De meeste bezoekers van het centrum in de Goirke- straat zijn huisvrouwen die niet bij het arbeidsbureau ingeschre ven staan, jongeren die voor een deel werkloos zijn, of mensen die er komen terwijl ze wél een baan hebben. Vooral de groep werklo zen tussen de dertig en de zestig jaar laat zich weinig op het Baan- lozencentrum zien. Dit, terwijl de staten van het arbeidsbureau aan geven dat in deze leeftijdscatego rie veel ingeschrevenen zijn. Om die reden hebben de organi satoren van de „open cursus” en quêteformulieren samengesteld, waarmee ze willen gaan posten voor Arbeidsbureau, GAK en So ciale Dienst. In de enquête wordt gevraagd naar de reden waarom geen gebruik van het Baanlozen- centrum gemaakt wordt. Op die manier hopen dé organisatoren een handvat te krijgen om meer voor hun eigenlijke doelgroep te kunnen gaan betekenen. De „open cursus” van aanstaan de dinsdag, 14.00 uur, zal aan de zelfde vraag gewijd zijn. De be zoekers krijgen drie vragen voor gelegd waarover in afzonderlijke groepen gediscussieerd gaat wor den. Deze vragen zijn: - er wordt op het project niets aan belangenbehartiging va i haanlozen gedaan - het baanlozenproject wordt fou tief gebruikt - haanlozen moeten meer verant woordelijkheid krijgen voor het functioneren van het project. „Tegenwoordig horen wij vaak van haanlozen dat ze niet naar het centrum willen komen omdat ze het daar een „huisvrouwenkliek" vinden, of omdat ze vinden dat ze door het volgen van een cursus geen cent wijzer worden. Ze blij ven werkloos, „zegt open-cursus- man Jean-Louis van Os. „Daar moet een eind aan komen. Een baanlozencentrum is er voer de belangenbehartiging van haanlo zen. (Van onze stadsredactie) I TILBURG - De mensen die ie dere dinsdagmiddag op het Baan lozencentrum de zogenaamde „open cursus” organiseren een cursus waarin problemen van haanlozen behandeld worden - willen niet langer voornamelijk werken voor mensen die niet werkloos zijn. In deze tijd toen onze harten het uitschreeuwden van ellende, wisten wij echter, dat iriljoenen vrouwen in de wereld ons haar warme groe ten en beste wensen zonden. Op 8 maart, 's-ochtens om 5 uur, ont rukte de sirene ons, zoals elke dag, aan de slaap. Op die dag werd er niet geroepen: "Opstaan", maar Resi, onze poli tieke blokoudste, een Tsjechoslo- waakse kameraad, zei luid en met diep bewogen stem: "Ik groet jullie op deze dag allen en ik ben er vast van overtuigd, dat wij het volgende jaar deze dag in ons vaderland en met onze vrien den en vriendinnen zullen meemaken". De vrouwen omhelsden en kusten el kaar en wij drukten elkaar de handen. In alle talen'weerklonk de groet: "Leve de achtste maart, onze Inter nationale Vrouwendag". Zacht weer klonken nationale volks- en strijd liederen, overal zag men stralende ogen De hoofden waren dicht bij elkaar, want êén van de vrouwelijke kameraden van iedere groep sprak over de betekenis van de Internationale Vrouwendag. Onze kracht en onze hoop op bevrijding werden sterker. Straf noch dood konden ons afschrik ken. Wij hebben gezworen, dat wij, vrouwen, wanneer wij in leven zouden blijven, ervoor zouden strijden, dat dergelijke misdaden zich nimmer zouden herhalen".

Vrouwenkrant Tilburg | 1980 | | pagina 6