8 MAART INTERNATIONALE VROUWENDAG 2 Gerty In de geschiedenis van de vrouwenbeweging is de in ternationale Vrouwendag nauw verbonden met de naam van Clara Zetkin en met haar on afgebroken strijd voor de vrede en voor de rechten van de vrouw In 1910 had in Kopenhagen een met medewerking van Cla ra Zetkin georganiseerde In ternationale Vrouwenkonfe- rentie plaatswaarop meer dan 100 gedelegeerden uit 16 landen als vertegenwoordig sters van duizenden vrouwen aanwezig waren. op deze dag de Tilburgse be volking kunnen laten zien waar we als vrouwen mee be zig zijn en wat we willen. Het resultaat was bij het ter perse gaan van de krant nog niet bekend. N.b. in de vorige krant schreven we over de diskussie "hoe moeten we verder als vrouwenkafee"Er staat hier over een studiedag op stapel voor aktieve en geïnteresseerde vrouwenDaarover horen jul lie nog meer. een begroting en een beheers- schema - een beheerskommissie wordt opgezet Dit alles kan naar de gemeente. En op hun definitieve toezeg ging is het wachten! Het was voor de eerste maal, dat de vrouwen zo bijeenkwa men om over haar strijd te gen het oorlogsgevaar, voor algemeen kiesrecht, voor so ciale zekerheid van vrouwen en kinderen en tegen de hoge kosten van het levensonder houd te beraadslagen. Maar deze Internationale Vrouwenkonferentie te Kopen hagen werd ook om een andere reden tot een historiese ge beurtenis. Op deze konferen- tie werd n.l. het voorstel van Clara Zetkin goedgekeurd om elk jaar op 8 maart de "Internationale Vrouwendag" 8 Maart; Internationale vrouwen dag. Verderop in deze krant staat een artikel over het ontstaan van deze dag. Ook in Tilburg wil men iets speciaals doen op 8 maart. Op 11 februari zijn een aantal vrouwenorga nisaties bij elkaar gaan zit ten om te praten hoe we

Vrouwenkrant Tilburg | 1980 | | pagina 4