vrouwenkafeenieuws Wat betreft huisvesting We horen steeds verhalen over allerlei panden en kontrakten en dergelijke. In werkelijk heid is het zo dat wij samen met de Tilburgse vrouwenraad bezig zijn om een pand (oude school) in de Sasse van Yssel- straat te "krijgen". Hierover is nog geen defini tieve toezegging van de ge meente. Wel zijn de vrouwen uit de werkgroep huisvesting met de volgende dingen bezig; - een architekte heeft op dracht gekregen om tekeningen te maken,de eerste schetsen zijn klaar. - met de notaris is overleg over de statuten. - met de S.B.W.T. (stichting beheer wijkcentra) maakt men Ditmaal wat nieuws van de werkgroep kursussen; Er zijn in de afgelopen tijd weer heel wat kursussen en groepen gestart nl.; 1. Vanuit de avond over scho- lingsgroepen op 13 december zijn 2 groepen begonnen. Een groep is een lees-scho- lingsgroep die aan de hand van boeken zich in achter grond literatuur rondom de vrouwenbeweging gaat verdie pen. De andere groep gaat met elkaar praten over (eigen) seksualiteit 2Maandagavind A februari is de timmerkursus gestart. Deze kursus,in het kader van de zelfredzaamheidkan rol- doorbrekend werken. Timmeren is niet alleen voor mannen weggelegd. Als een vrouw zelf overweg kan met hamer,zaag, vijl e.d. maakt dan in ieder geval dat ze niet voor elk akkefietje bij een ander terecht moet. 3.2 Kursussen "hoe zeg ik wat ik denk" zijn begonnen;een avondkursus op donderdagavond en een ochtendkursus op woens dagmorgen. Bij voldoende be langstelling start een derde kursus op maandagmorgen 25 februari a.s. De kursus duurt 12 weken en kost ƒ35,-. A.Op woensdag 30 januari was er in het vrouwenkafee een geslaagde uitwisselingsavond voor praatgroepen. Leden van praatgroepen hebben hun ervaringen uitgewisseld om op die manier van elkaar te leren en nieuwe stimu lansen te krijgen. We zijn van plan dit ongeveer eens per half jaar te herhalen. Een initiatief op deze avond was ook de vraag of praatgroe pen een verslagje willen schrijven over de manier van werken in hun groep. Zodat we dat materiaal kunnen bundelen en andere groepen daar profijt van kunnen hebben. Verder is er weer een nieuwe praatgroep gestart en een speciale groep voor allen- staande vrouwen en moeders. Wat betreft de uitleenHier zijn 3 vrouwen voor bij elkaar gaan zitten. Wij willen zowel de boeien die het kafee heeft, als eigen boeken gaan uitle nen. Er zijn momenteel vijf vrouwen die hun boeken ter beschikking hebben willen stel len. Bij elkaar zijn er nu 50 titels. We zijn een regele- ment aan het opstellen en de kosten aan het bekijken. We vragen hierbij of vrouwen die graag hun boeken uitlenen, ons een lijst van titels wil len sturen?.vrouwenkafee "uitleen" postbus 3181.Tilburg) Met behulp van iemand van de bibliotheekakademie hebben wij een waterdicht uitleensysteem gemaakt. Ook voor verloren geraakte of beschadigde exem plaren treffen we een regeling. Waarschijnlijk starten we over een maand met de uitleen op de woensdagavond 4 -

Vrouwenkrant Tilburg | 1980 | | pagina 3