VROUWENARK 23 r 1 1 maart 25 maart; CYCLUS Lisette en Maria. KURSUSSEN: Begin februari begint er van uit de Vrouwenark een kursus engels en een kursus bloem schikken Begin maart begint er een kur sus frans. Er kunnen zich nog vrouwen op- Igeven voor deze kursussen. "VROUWEN EN WETENSCHAP". De kollages zijn te bekijken in het kafee THEMA-AVONDEN: 26 februari; "De gehandicapte Vrouw" Internationale Vrou wendag "Vrouw en seksuali teit" DE VROUWENARKEendejachtstraat 16 Openingstijdendinsdagavond van 20.00-24.00 uur en donder dagochtend van 10.00-12.00 uur. Op een kollage bleek een gróót ge deelte vol te staan met vragen rond om wel of geen kinderen. Dit bleek iets te zijn wat heel veel vrouwen herkenden. Het idee ontstond toen daar een aparte thema-ochtend over te houden Heel leuk en warm vonden we de reaktie van andere vrouwen: "Daar kunnen we jullie mis schien bij helpen door onze ervaringen te vertellen." Onder het motto 'dra.Marie is wel wijzerorganiseert Stu dium Generale een cyclus over "Vrouwen en Wetenschap". De cyclus loopt t/m 6 maart en brengt iedere donderdag een lezing en een film en ook eni ge optredens. Verder is er een tentoonstel- ling'Vrouwen en Kunst' ge organiseerd door Artemies,een vereniging van vrouwen in de kunst Kijk voor het programma in de Tilburgse kranten, het Vrouwen- kafee, de Hogeschool. Wegens plaatsgebrek kunnen we het niet k opnemen schriften iets te vinden wat bij hen aansloot. Zij beaonnen eerst met elkaar te praten zodat ze voor zichzelf helder zagen wat voor hen de belangrijkste punten bij het ouder worden waren. Toen gingen ze pas naar plaatjes en tekst zoeken. Andere groepjes gingen meteen enthousiast van start, die hadden al eens eerder met collages gewerkt. De sfeer was door het samen iets maken heel warm en Gezellig. Zo tegen half twaalf hebben we de collages opgehangen en zijn we er met z'n allen rondomheen gaan zitten. Eigenlijk zou de ochtend om twaalf uur afgelopen ziin, maar om half een waren we nog druk aan het napraten over de collages. Opmerkelijke soreuken: - Negentig jaar en nog altijd even bruisend; - PraSt over het verlies van een kind; - Wisselend rollenspel in huwelijk en gezin; - Zo meid, sta ie weer te niksen; - Ik zou nooit met een man willen ruilen; - Pak de draad weer op; - Tederheid; - Het helpt om te praten met mensen die het ook hebben meeqemaakt; - Er is meer dan de eenheid moeder- kind. fl f t

Vrouwenkrant Tilburg | 1980 | | pagina 27