20 Mia de Bijl. Ik vond dat wel veilig, want oir. meteen binnen te vallen bij thema's over seksualiteit en dergelijke leek me toch wel griezelig. En ik had me voorgenomen om nooit meer te gaan als bleek dat er allemaal (hoor alle cliché's) radikale, lesbiese mannenhaatsters zouden zitten. Ik wilde niets opgedrongen krij gen, gewoon eens van gedachten wisselen en ervaringen bespreken met anderen. Uit de vorige informatiekrant blijkt wel dat er overal nog mensen nodig zijn. Wie durft nu ook? Echt, het is niet zo eng als je eerst denkt. Behalve dat je meer te weten komt, leer je zo tegelijkertijd iets over vergaderen, brieven opstellen, stukjes schrijven, mensen toespreken, essenties halen uit een boek of artikel, kritisch luisteren en lezen, je mening goed onder woorden bren gen e.d. En daar heb je ook wat aan, dan sta je buiten dat groepje ook sterker in je schoenen. Al met al vind ik het een zeer positieve ervaring. Je kunt wel raden dat het me goed bevallen is, want ik ben blijven komen. Eerst keek ik op naar de vrouwen, die zomaar van alles durfden te zeggen over zichzelf, stukjes van zichzelf wilden blootgeven. Maar ik bedacht dat zij er al langer kwamen dan ik en dat het wel zou groeien. Bovendien merkte ik, dat het geen 'heilig Moeten' was om mee te praten, je werd nergens toe gedwongen Ook zag ik dat de organisatie nog niet 'je van het' was, soms ging het goed, soms ook niet. Aan de ene kant vond ik het wel fijn, niet zo'n perfekt lopende machine, waar alles al een vaste plaats heeft. Aan de andere kant voelde ik dat ik best een bijdra ge wilde leveren in de organisatie. De eerste stap in die richting is te vergelijken met de eerste stap in het Vrouwen- kafee. Je voelt die onzekerheid, hoe zal het allemaal.zijn? Die anderen weten veel meer dan jij, zul je je er thuis voelen? En weer moest ik de stoute schoenen tevoorschijn halen. Ik ging naar een koffie-ochtend en nog één, toen ik eindelijk iemand durfde aanspreken en aanbood om mezelf nuttig te maken. En zo kwam de bal aan het rollen en ging ik bij de themawerkgroep Er komt dan zoveel op je af en er kan zoveel gedaan worden dat je wel aan alles zou willen meewerken. Maar ik heb me in kunnen houden en niet te veel op mijn nek willen halen omdat ik ook nog andere dingen moet en wil doen. Nu loop ik ongeveer 3 maanden mee met de werkgroep en heb al enkele thema's mee voorbereid. Het gaat erg leuk en ik heb de ervaring dat er naar je geluisterd wordt, dat je mening serieus genomen wordt, dat je iets kunt. Je hoort allerlei standpunten en je hoeft niet te denken dat je minder weet dan anderen. De onderwerpen gaan jezelf aan, je kent de situ aties zoniet zelf, dan toch wel van anderen, iedereen is deskundige over zichzelf. En door er over te praten kom je er achter dat bepaalde zaken niet alleen jezelf betreffen, dat anderen iets soortgelijks ervaren; je staat niet alleen. En: samen sta je sterker.

Vrouwenkrant Tilburg | 1980 | | pagina 22