1. 2. 3. - Als aktiepunten Rooie Vrouwen streven naar - zelfbeschikkingsrecht over ons eigen lichaam: o.a. vrije abortus, wij steuen de 3 eisen van wij vrouwen eisen: abortus uit het wet- bowk van strafrecht, abortus in het zieken- f ondspakket de vrouw beslist. Wij, als Rooie Vrouwen streven ernaar deze doelstellingen zo snel mogelijk te verwezenlijken. - wij doen dit binnen de Partij v.d. Arbeid omdat 1 de bevrijding van de vrouw enkel volledig kan zijn in een socialisti sche maatschappij waarin ook de klasseverschillen opgeheven zijn. 2. omdat de politieke macht de enige mogelijkheid is om mee te beslissen, mee beleid te bepalen in voor vrouwen gunstige zin. - wij doen dit in samenwerking met andere femenistische groepen die eenzelfde doel nastreven en/of onderdelen van het Rooie Vrouwenprogramma willen vezenlijken -Het recht en de mogelijk heid om zelf te beslissen over seksuele kontakten, ook binnen het huwelijk. - Recht op betaalde arbeid voor alle vrouweij daarom afschaffing van het begrip kostwinnersschap - Individualisering van in komens, belastingen, sociale premies, uitkeringen en pensioenen - Een vijf-urige werkdag voor iedereen en daardoor een betere verdeling van betaalde en onbetaalde arbeid - Opheffing van diskrimi- natie van sekse, burgelijke saaat en relatievorm. - Voldoende betaalbare kollektieve voorzieningen t.b.v. huishoudens en kinderopvang - Kontinuroosters op scholen en het gelijktrek ken van schooltijden en schoolvakanties per regio. - Recht op gelijk onderwijs. Hierbij het kreeëren van de voorwaarden om van dat recht gebruik te kunnen maken - Roldoorbreking in de onder wijsprogrammas - Betaalbare woningen voor De voornaamste doelstellingen die hieruit voortvloeien: - het opheffen van afhankelijk heid positie van vrouwen zowel binnenshuis als buitenshuis. - de zelfbeschikking van vrouwen over hun eigen lichaam. Het opheffen van de afhankelijk heid van mannen en instituties. - het opvoeden van jongens en meisjes tot individuen, die op basis van eigen aanleg en mogelijk heden en onafhankelijk van hun sekse keuze kunnen doen w.b. opleiding, arbeid, samenlevingsvorm. - vrouwen die vroeger geen kansen hebben gehad, gelegenheid geven tot ontplooiing en scholing op latere leeftijd. gedwongen. d-e was van de ander is witter, de kinderen zijn gezonder, moeder ziet er jonger, fitter uit.) - de vrouw kan nog steeds niet vrij beslissen over haar eigen lichaam - of zij wel of geen kinderen wil. - of zij wel of niet abortus wil. - of zij wel of geen baarmoeder halskanker onderzoek wil. Steeds is er de afhankelijkheid van partner, artsen, politici.

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 9