AB A ar een Namens de ABVA vrouwen. Toos v. d. Hurck. Vrouwen kunnen elkaar helpen met het behartigen van hun be langen. Hiervoor is het noodza kelijk dat ze zich organiseren. Samen staan we sterk voor onze belangen Allereerst zijn er voorzie ningen noodzakelijk, zoals kinderopvang, opvang tussen de middag en na schooltijd, tijdens de schoolvakanties. Hierdoor kunnen een aantal ta ken worden overgenomen die nu nog bij het individuele ge zin liggen, lijk bij de vrouw. Informatie: Marijke van Veen, Acacialaan 20 Diessen Tel.04254-793. Als vrouwen binnen de vakbond stellen wij ons dan ook ten doel om op te komen voor de extra eisen en de specifieke belangen van vrouwen, die sa menhangen met haar positie in deze maatschappij. Daarom zal door de vrouwengroep ook steeds worden aangegeven wat in alles de specifieke belangen van vrouwen zijn. Momenteel is het zo, dat steeds meer vrouwen willen gaan/blijven werken. Dit kan zijn omdat zij uit de afge sloten kring van het gezin en het huishouden willen, of uit financiële noodzaak. Maar het recht op arbeid van vrouwen wordt in veel geval len niet erkend. Dit hangt samen met de positie die vrou wen in deze maatschappij heb ben; zij hebben tot hoofdtaak het verzorgen van de werken de mensen (mannen) en het op voeden en verzorgen van kin deren. Hierdoor ondervinden vrouwen veel belemmeringen om deel te nemen aan het arbeids proces De ABVA vrouwengroep zal zich ook gaan bezighouden met; -hoe vrouwen meer te betrekken bij de ABVA en hoe de ABVA meer te laten doen voor de problemen van de werkende vrouw, -voorstellen en problemen van werkende vrouwen ter sprake brengen in de div. vakgroepen en in het afd. bestuur. -ind. ledenbehartigingen met name voor vrouwen. Daarnaast zullen we thema-avon- den organiseren over bijv, part time arbeid, deeltijd arbeid, sociale verzekeringen, invloed van Bestek 81 op de positie van vrouwen Het feit dat vrouwen maatschap pelijk gezien tot taak hebben om voor het gezin te zorgen, be tekent dat het gaan werken van vrouwen als "tijdelijk, tot ze trouwt of kinderen krijgt", als "bijzaak" of voor de"de luxe" wordt gezien en de vrouw dus ook niet als een volwaardige beidskracht wordt behandeld. Maar ook in het arbeidspro ces merk je als vrouw (ge huwd of ongehuwd) dat je bijzondere positie hebt, -vrouwen worden het eerste ontslagen als ze geen kost winner zijn. -omdat het merendeel van de vrouwen weinig opleiding heeft gehad, komt ze in de typisch vrouwelijke laagst betaalde baantjes terecht, -vrouwen werken vaak uit noodzaak part-time, maar hun rechtspositie is slecht. -vrouwen krijgen niet gemak kelijk een hogere funktie, omdat zij kan stoppen met werken als ze trouwt of kin deren krijgt. -belastingen en soc. verze keringen zijn zodanig, dat vrouwen niet werkelijk eko- nomisch onafhankelijk kunnen worden -etc. etc. en wel voorname-

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 7