Waar we verder aan willen gaan ABOP Tilburg Het voordeel van twéé kleine kinderen Is dat u ze af en toe met de koppen tegen elkaar kunt slaan. Onze groep is tot nu toe erg klein, wat niet zo vreemd is als je zelf ervaren hebt hoe moeizaam het is om in een bond te werken. We komen iedere 14 dagen bij elkaar. heden, ook voor niet-werkende vrouwen -meer kreches en kinderdagverblij ven -betere overblijfmogelijkheden voor kinderen op de scholen. -bij ziekte van een kind of andere huisgenoot recht op betaald ver lof om hen te verzorgen, zowel voor mannen als vrouwen. -langer zwangerschapsverlof, mini maal een half jaar (naar keuze op te nemen door de vrouw en de man. -meer opleidingsmogelijkheden voor meisjes -minder seksebevestigende inhoud van het onderwijs: de inhoud van het onderwijs moet veranderd wor den van hoog tot laag. -recht op werk voor iedereen die dit wil, zowel vrouw als man, zo wel kost winner als niet-kostwin- ner, op zowel part-time banen als full-time banen. -afschaffing van het begrip kost winner -meer part-time banen. -gelijkwaardige rechtspositie voor zowel parttimers als fulltimers. -recht op WWV voor niet-kostwinners -gelijke pensioenrechten voor iedereen. -om-, bij-, en herscholingsmogelijk- werken is: -meer kontakt met tilburgse vrouwengroepen, zowel binnen als buiten de vakbond. -greep krijgen op de seksebe vestigende inhoud van het onderwijs op tilburgse scho len -rechtsposities en pensioen rechten beter uit gaan zoeken. Dat we elkaar kunnen helpen met Als ABOP-vrouwengroep Tilburg zijn het naar voren brengen een organise- we tot nu toe vooral bezig geweest ren van onze belangen. En dat we ons weerbaar moeten maken binnen die vakbondsstruktuurWant zij onderhandelen nog steeds over ónze rechtspositie en arbeidsvoor waarden Daarom hebben wij als tilburgse ABOP-groep een lijst van onze ei sen gemaakt waaraan wij vinden dat we moeten werekn, samen met andere vrouwengroepen, zowel binnen als buiten de vakbond. met -diskussies over het wel of niet je zelfstandig organiseren als vrouwen binnen of buiten de bond. -inventariseren van problemen rond onze eigen werksituatie en deze om te zetten in eisen. -het bekijken van meer moge lijkheden van part-time werk of duobanen op onze eigen schoolHierin hebben we ook een stuk solidariteit er varen van mannen, en een vuist kunnen maken.) -reageren op diskriminerende advertenties of ervaringen van vrouwen op school. -kontakt onderhouden met de ABOP-groep in Eindhoven en andere landelijke ABOP-groe- pen -kontakt onderhouden met de initiatiefgroep van de ABOP- afdeling Tilburg.

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 6