ABOS an- 1 2. 3. vrouwen hun ideeen naar buiten brengen en er met deren over praten. 1Mag een moeder buitenshuis gaan werken? 2. Weet je oplossingen voor de problemen waarmee een buitens huis werkende moeder te maken krijgt? 3. Wat kun je gezamenlijk doen om de voorwaarden te krijgen zodat vrouwen buitenshuis kunnen gaan werken? Ben je het er mee eens dat het rollenpatroon door broken moet worden? Zouden andere samenlevings vormen een oplossing kunnen zijn? Zouden er gezamenlijke op lossingen zijn? Zou je daar aan mee willen werken? De vrouw ip onze maat§£j}c|.g- pij krijgt als haar belang rijkste taak, het verzorgen van haar gezin toebedeeld. Dit is moeilijk te kombineren met een baan buitenshuis. Daardoor komt zij hiervoor ook niet makkelijk in aanmerking. Wij zijn vrouwen die werken in het onderwijs en we hebben ons als vrouwen georganiseerd binnen de al gemene bond voor onderwijzend per soneel, de ABOP. Sinds 3 maart zijn wij een offici ële zelfstandige vrouwengroep binnen de vakbond. De reden dat wij ons als ABOP- vrouwen zo georganiseerd hebben: omdat de vakbond tot nu toe een bolwerk van mannelijke werknemers is, en die niet in staat is gebleken om de specifieke belangen van de vrouwelijke werkneemsters te behartigen. Vaak werden zelfs de belangen van vrouwen, om meer part-time banen, om meer kreches, om aaneengesloten schooltijden e.d. gezien als ’slechts enkele indivi duele problemen’ en niet de moeite waard om als vakbond voor te strijden Trouwens, het strijden voor meer werk voor mannen werd sowieso be- langrijker gevonden dan werk voor vrouwen (’die hebben thuis Bovendien heerst er het idee, dat met de huidige werkloosheid de vrouw geen recht heeft op werk. Het is voor een vrouw wel degelijk belangrijk buitenshuis te werken. Niet alleen om financieel onaf hankelijk te worden, maar ook om zichzelf te kunnen ontplooien en om haar eigen bijdrage aan deze maatschappij te leveren. toch een funktie’). Iets anders dat binnen de bond niet begrepen wordt is, dat on danks het grote aantal vrouwen dat werkt in het onderwijs en wat ook georganiseerd is, er toch maar zo weinig vrouwen op vakbondsvergaderingen komen. Men ziet niet dat de meeste vrouwen een dubbele taak hebben, nl. naast hun werk ook nog het huishouden en daardoor weinig tijd hebben voor vakbondsver gaderingen Men ziet niet dat vrouwen zich vaak helemaal niet thuis voelen in de zakelijke, vaak burokra- tische en hiërarchische bond. Men ziet niet dat die struktuur vervreemdend werkt, dat je je eigen belangen als vrouw daar in niet terug kan vinden of be hartigd ziet. Hieruit blijkt dat we als vrouwen zelf onze specifieke be langen naar voren moeten bren gen WERK BUITENSHUIS

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 5