vrouw en ge m mee 1 2. 3. op te lossen? Zouden andere amenlevings- vormen een oplossing zijn? Huisvrouw en werk buitenshuis Welke moeilijkheden geeft dat thuis? Hoe kun je daar iets aan doen? In het traditionele gezin is de rolverdeling zo, dat de man de kostwinner is, dus zorgt dat er geld binnenkomt en dat de vrouw huishoudster en verzorgster van haar kinderen is. Beide zaken zijn even belangrijk al zou je het aan de waardering vaak niet zeggen. Maar is het noodzakelijk de zaken zo te splitsen, de vrouw in het gezin, de man kostwinner? Zouden veel mensen zich niet fijner voelen als ze zowel een baan buitenshuis hadden en zich ook met de opvoeding bezig zouden kunnen houden? Vind je dat deze verzorgende taak typisch vrouwelijk is? Als je dat niet vindt, wat zou je dan in je eigen situatie willen veranderen? Hoe zouden vrouwen elkaar daarbij kunnen helpen? Van de huisvrouw wordt verwacht dat ze haar gezin draaiende houdt. Dat zeij de kinderen goed zal verzorgen en ze zo zal opvoeden dat ze later zullen slagen Het enige kontakt met de buiten wereld heeft de huisvrouw over het algemeen tijdens de dagelijkse boodschappen en het buurtpraatje met de meestal ook geïsoleerde buurvrouw. Is dat wel juist? Mogen man, kinderen en de maatschappij verlangen dat een vrouw zich de hele dag bezig houdt met thuisaangelegen- heden? Voor een vrouw is het ook be langrijk meer deel te nemen aan fJgtsÏSe91ïSAgSlJk dat ook In de meeste gezinnen is er de traditionele rolverdeling. De man is kostwinner, brengt het geld binnen en de vrouw zorgt voor het huishouden, de man en de kinderen. Voor veel mensen is deze rolverdeling niet bevredigend. Bij veel mannen bestaat bijv.de wens meer tijd te kunnen besteden aan de opvoeding van de kinderen.Veel vrouwen zijn onvoldaan als zij als enige taak hebben het zorgen voor een schoon huis, man en kinderen. Veel vrouwen raken in een isolement. Hun enige kontakt met de buitenwereld is de melkboer en de, ook geïso leerde buurvrouw. Er bestaat grote behoefte bij vrouwen zelf ook deel te nemen aan de samenleving buitenshuisMee te denken, te werken, mee te bepalen. Op haar weg naar aktiviteiten buitenshuis liggen echter heel wat obstakels.En door de huidige werkloosheid zit nie mand op haar te wachten. Er bestaat bij veel mensen, mannen en vrouwen,het idee dat getrouwde vrouwen in de huidige situatie geen recht hebben op werk. Vanavond is het de bedoeling te praten over:oplossingen Over de manier waarop je er iets aan kunt doen, zelf in je eigen omgeving of samen ,met andere vrouwen. Het thema vrouw en gezin is opgesplitst in: - De rol van de vrouw in het gezin. toegespitst op de huistaak die nu vooral door vrouwen wordt waargenomenDit wordt Dit wordt ter diskussie gesteld. Vooral wat er moet gebeuren om het te veranderen. Héb je zelf'al oplossingen gevonden? Hoe kan je er gezamenlijk iets aan doen? - De huisvrouw en haar isolement. Hoe kómt dat? Wat moet je veranderen om dit HUISVROUW EN HAAR ISOLEMENT DE ROL VAN DE HUISVROUW IN HET GEZIN.

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 4