diskriminatie van de vrouw in haar werk buitenshuis Op allerlei manieren merk je dat je als vrouw extra uitgebuit en on derdrukt wordt. Je wordt behandeld als een tweederangs half-wassen arbeidskracht Maar je merkt op meer punten dat je als vrouw geen recht op op arbeid hebt en maar een tweede rangs ar beidskracht bent. Wanneer je als vrouw solliciteert word je vaak niet aangenomen omdat je kunt trouwen of omdat je kinderen! kunt krijgen of omdat je een gezin hebt.Wanneer de werkloosheid toe neemt, worden de vrouwen het eerst ontslagen:" er is toch geen hoger voor de vrouw dan het zelf opvoe den en verzorgen van de kinderen." Is er een tekort aan arbeids krachten dan is het zo"verrijkend" voor de vrouw om naast het huishou den een baan te hebben. Wanneer je kritiek hebt op de werk omstandigheden, dan wordt je voor gehouden dat je blij mag zijn dat je werk hebt. Schijnbaar doet het er niet toe, onder wat voor om standigheden vrouwen moeten werken, want het werken is voor de vrouw toch maar bijzaak, voor de luxe, of tijdelijk(tot ze trouwt enz.) Daarom hebben o.a. in Tilburg vrouwen binnen de ABVA en de ABOP het initiatief genomen om vrou wengroepen binnen de vakbond op te richten, zodatvrouwen als volwaardig vakbondslid opkomen voor hun be langen en vechten tegen dubbele uit buiting en onderdrukking. Tevens is het belangrijk dat vrouwen binnen de vakbond samen met vrouwen buiten de vakbond akties voeren voor voorzieningen zoals crèches inschrijving Gewestelijk Arbeids bureau enz. a. werk levert ontleen je als vrouw ook weinig rechten: je hebt als je geen kostwinster bent geen recht op WWV, de rechtspositie van part timers is slecht enz. Als vrouw krijg je in deze maatschappij de verzorging van man kinderen en huishouden op je nek Het huishouden is een particu liere aangelegenheid van elke vrouw, waardoor je als vrouw geïsoleerd wordtvan de rest van de maatschappijJe bent als het ware "weggestopt" in het gezin als verzorgster van man en kinderen, waardoor je als vrouw een tweederangs wezen bent. Dit alles speelt ook door wanneer je als vrouw werkt of wilt gaan werken.Er wordt geen reke ning mee gehouden dat je als vrouw een dubbele taak hebt: naast het werk ook nog het huis houden Dat is jouw persoonlijke probleem want je wilt zo graag werken, je hebt er zelf voor gekozen.Vaak wordt je zelfs voor egoïstisch uitgemaaktEn het hebben van een gezin mag zeker geen negatieve invloeden hebben op je werk. Al heb je’s morgens moete) Aan het feit dat je volwaardig rennen om alles gedaan te hebben voor je gaat werken, toch moet je fris en monter op je werk verschijnen.Daarom ook zijn er te weinig of zelfs geen voor zieningen zoals crèches, opvang tussen de middag en na schoof, opvang tijdens de vakan ties enz. De afbraak op de kollektieve voorzieningen zoals die momen teel plaatsvindt komt dubbel op de vrouwen neer: - Het zijn juist de vrouwen die in deze sektor werkengezins- bejaarden- en gezondheidszorg) en dus ontslagen worden. - Wanneer op deze voorzieningen bezuinigd wordt, betekent dit, dat het werk weer op vrouwen neerkomt Onder het mom van liefdadigheid wordt je als vrouw "ingezef'in het vrijwilligerswerk: precies waar je als vrouw altijd al op aangesproken wordt, nl. je inzetten voor andere.

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 3