vrouwenbond NW 18 Uat wij niet willen is in deze tijd van werkeloosheid dat vrouwen teruggestuurd worden naar de keuken en/of onbetaald werk (vrijwilligers werk) doen, waardoor we ie mand anders een baan afnemen. ben nauwe relaties en voe len ons ook als zodanig erg sterk verbonden met de vakbeweging. Maar om dat vele van onze be langen ook de hunne zijn, is dat toch geen reden die vakbeweging slaafs te volgen. Naar helaas vergeten de mensen die het beleid maken vaak dat er ook nog vrouwen zijn. Vrouwen met hun eigen specifieke wensen en problemen. Uij vinden het belangrijk dat hun beleid daaraan getoetst wordt. Dat wij daar ook gewicht in de schaal leggen. De Vrouwenbond is buiten haar gewone gang van zaken erg aktief in het aan de kaak stellen van dat, wat wij als onrechtvaardig of als tekortkoming zien. Haken-we in op akties voor legalisering abor tus, stop eigen risico, tegen de neutronenbom enz. Extra aandacht be steden we momenteel aan zaken zoals het vrijwil ligerswerk e n de arbeids- tijdverkortingHet pro- jekt vrijwilligerswerk loopt een heel seizoen, waarop in Mei'79 een grote manifestatie zal volgen. Vele vrouwen hebben in grote getale eraan mee gewerkt, om flev r Gardeni ers Vrouwen aangesloten bij de Vrouwenbond N.V.V. worden zich sterker dan ooit bewust van het feit dat vrouwen zich aaneen moeten sluiten en samen op moeten komen voor haar rechten. Rechten in een maatschappij waarin vrou wen op alle fronten ge lijke kansen krijgen, wat ook betekent dat haar daartoe de mogelijkheden wordt geboden. Uat wij als vrouwen van de Vrouwenbond N.V.V. ook willen proberen,is te komen naar een zo leefbaar mogelijke maat schappij voor iedereen. Omdat te realiseren zoeken we met zijn allen bewust naar goede nieuwe vormen, waarbij we niet alleen streven naar meer wel vaart, maar naar het zoveel mogelijk terugdringen van menselijk leed. Uat wij niet langer willen is dat mannen nog steeds kun nen beslissen als het gaat om abortus of b.v.voor een baar moederhalskanker onderzoek en zo voor ons vrouwen geen iuiste beslissingen nemen. «Is vrouwen van de Vrouwen bond N.V.V. willen we ook niet meer dat onze mannen binnen hun bond alleen be slissingen nemenwaar het thuisfront dan maar heeft te aanvaarden. Uij denken hierbij op dit mo ment aan de arbeidstijd verkorting, een nogal heet hangijzer in onze gelede ren. Zeker vrouwen van de Vrouwenbond N.V.V. heb- 1 MK

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 20