.00 Vrouwen bellen Vrouwen 013 32 03 39 woensdag- en vrijdagmorgen van 10 tot 12 uur komt is de manier waarop vrouwen behandeld worden bij de diverse instanties voor hulpverlening. Er zijn nogal wat hulpverle ners die problemen af doen met een dooddoener, die niet bereid zijn serieus in te gaan op de manier waarop de vrouw haar pro bleem presenteert. Oeze diskriminatie is natuur lijk heel subtiel. Je verwacht niet dat, als je naar iemand toegaat voor hulp, die iemand je dan niet serieus neemt of he lemaal niet bekijkt tegen welke achtergrond proble men kunnen spelen. Uat je dan kunt doen is pro beren de vrouw die belt met zo'n ervaring te stéunen zodat ze zich de volgende keer niet meer laat inpakken, en ze de spelletjes van de hulp verlener leert doorzién. Vrouwen bellen Vrouwen is een betrekkelijk nieuw ini tiatief, en we denken nog uel wat tijd en ervaring nodig te hebben om te komen tot de ontwikkeling van ideeën over hoe je vrouwen mondiger maakt in de hulp verlening. Er wordt aan ge werkt, en wie mee wil werken is van harte welkom. ervan uit dat je bij vrouwen meer kans op herkenning en soli dariteit hebt dan bij mannen. Vrouwen kunnen zich meer voorstel len bij problemen van andere vrouwen, omdat er altijd wel iets inzit van die maatschap pelijke bepaaldheid, waar we per slot allemaal mee te maken hebben. Daarom vinden we dat vrouwen het best door vrouwen gesteund kunnen worden, en daarom hebben we "Vrouwen bellen Vrouwen" opgericht. Bij "Vrouwen bellen Vrouwen werken op dit moment acht vrouwen die allemaal regelmatig aan de telefoon zitten. Ue proberen meestal met tweeën te werken, omdat je dan direkt dingen even kunt doorpraten en omdat het nog altijd zo is dat twee meer weten dan één. Ue proberen vrouwen die bellen te stimuleren om te gaan denken over hun plaats in het geheel, over wat ze nu eigenlijk voelen en willen, en we proberen mogelijk heden aan te reiken om in kon- takt te komen met andere vrouwen, we verwijzen vaak door naar het Vrouwenkafee of de koffie-ochtend Een punt dat ook nogal eens terug- I!

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 19