vrouwen bellen vrouwen - mannen te kunnen voldoen. Deze ideeën over de vrouw worden steeds opnieuw gevoed door de verhoudingen in het gezin. Mannen wordt voorgehouden dat ze recht hebben op kompensatie in de persoonlijke sfeer voor hun onderdrukking in het werk. Vrouwen voelen zich gedwongen om zich te onderschikken, durven niet voor eigen opvattingen uit te komen, voelen zich schuldig als za haar eigen weg gaan. Dit zorgt voor een enorme ver draaiing van gevoelens en leert De hulpverlening waar vrouwen met hun problemen voor in aan merking komen heeft natuurlijk alle kenmerken in zich die de maatschappij ook heeft. Dok binnen de hulpverlening gaat men over het algemeen niet uit van de ongelijkwaar dige positie die vrouwen in de maatschappij innemen maar vooral van de persoonlijke in vloed die een vrouw op haar problemen zou moeten hebben, eraan voorbijgaand dat vrouwen tot nu toe weinig in de ge legenheid gesteld zijn hun eigen positie te leren onder kennen. Het is begrijpelijk dat in de beweging waarin vrouwen zich bewust gaan worden van hun eigen moei lijkheden en mogelijkheden ook aandacht besteed wordt aan wat voor hulp je als vrouw kan krijgen bij je eigen, typisch vrouwelijke problemen. Dm te beginnen wordt er heel hard aan gewerkt om duidelijk te krijgen wat nu 'typisch vrouwelijke problemen' zijn. Zijn dat alleen problemen die te maken hebben met het biologisch 'anders' zijn van de mensen slaafsheid en onder worpenheid Daarom zien wij de strijd tegen deze burgelijke ideologie als een van de belangrijkste onder delen van de vrouwenbeweging. Omdat de ideeën die mannen over vrouwen, kinderen over hun ouders, vrouwen over zichzelf en hun man niet losstaande ideeën zijn, maar direkt verbonden met het kapita lisme. Vrouwen zijn alleen in staat om zich te bevrijden als we daar de strijd mee aanbinden. vrouwen, of komt er meer bij kijken? Dat laatste denken wij. Je bent als vrouw in een be paald rolpatroon opgevoed, een rolpatroon dat je niet zelf kiest maar wat opgelegd wordt. En dat gaat veel vrouwen opbreken. Je kunt enorm met jezelf in konflikt komen (en met anderen) als je gaat ontdekken dat dat gene wat je altijd is voor gehouden niet leidt tot je eige n geluk maar tot je onderdrukking. Je hebt altijd gehoord dat je lief en aardig moet zijn, met als ge volg dat je helemaal niet voor jezelf kunt opkomen. Je kunt konflikten moeilijk aan, je voelt je in een hoek gezet. Dp dat moment schiet de huidi ge hulpverlening te kort U at je dan nodig hebt is te weten dat je niet in een unieke positie zit, dat je moeilijk heden voor een groot deel be paald zijn door het feit dat je een vrouw bent in de nederlandse samenleving van 1979. Vrouwen bellen vrouwen probeert hierop in te spelen. Ue gaan

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 18