Bijvoorbeeld: schriftelijk 04241-2031 Problemen rond het abor tusvraagstuk Wie meer informatie uenst over de PSP-vrouuen kan terecht Marlies Magermans PSP.Nieuwlandstr. 39 T ilburg Problemen rond het onder drukt worden van vrouwen en rond onze solidariteit met die onderdrukten. bij men merking komt voor huis Het dragen van mede verantwoordelijkheid voor het goed funkti- oneren van de partij. Dit alles gebeurt door het opzetten van vrouwengroepen en door het onderhouden van kontakten met de vrouwen beweging. En tegelijk funk- tioneren die vrouwengroepen als pressiegroepen binnen de partij Het betrekken van PSP- vrouuen bij politieke scholing en vorming binnen de vrouwengroep en binnen de partij, om zo vanuit een socialis tisch perspektief aktie te kunnen voeren. Alle aktie van vrouwen binnen en buiten de partij op ieder pro bleemgebied, waarop de PSP als echte aktiepartij aktief is. De vrouwen moeten voor de partij een stuk toerusting zijn, dat voor de feminis tische politiek van de PSP van onschatbaar belang kan zijn. Zo kan er binnen de partij een begin gemaakt worden met een goede wissel werking en samenwerking tussen vrouwen en mannen. - Registratie van alle vrouwelijke werknemers door de Gewestelijke Arbeid Buro's, ook als ze part-time werk zoeken, zonder de verplichting een volledige baan te aan vaarden (sommige arbeids- buro's weigeren nl. vrouwen die part-time willen werken in te schrijven als werkzoekende). - Opheffing van alle onge lijkheid tussen vrouwen en mannen op het gebied va n de belastingen en de so ciale zekerheid: zelfstan dig recht op AOW voor de gehuwde vrouw, geen dis- kriminatie bij WWV en bij standsuitkeringen, gelijke invoering van de AAW voor vrouwen en mannen. - Uitkering aan de man bij overlijden van de vrouw wanneer man en vrouw beide pensioenpremie betalen. - Uitkering voor de uitslui tend in het eigen gezin werkende man of vrouw bij ongeschiktheid voor deze arbeid, teneinde vervangende hulp te kunnen bekostigen - Dezelfde zeggenschap van minderjarige, ongehuwde moeders over haar kind(eren) als gehuwde die hebben. - Erkenning van ekonomische gebondenheid aan een gemeente als de vrouw in die gemeente werkt.(waar- dus niet in aan een Onze taak als PSP-vrouwen moet bestaan in het ver zamelen en verwoorden van de maatschappelijke pro blemen en eisen, zoals die bij vrouwen leven. Verkrachting van vrouwen. Problemen m.b.t. het recht op arbeid voor vrouwen telefwerk

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 16