n 1 "ik ben maar huisvrouw" Doordat de bestemming van de vrouw binnen het gezin wordt gezien, wordt het werk van de vrouw in loondienst vaak als tijde lijk en niet belangrijk af gedaan. Dat uit zich dan weer in een zwakke positie die de vrouwen innemen op Daarom uil de PSP o.a. - gratis kresjes - goede maaltijden in be taalbare eetgelegenheden - goedkope wasserijen - overb1ijfgelegenheden op scholen - dezelfde schooltijd- en vakantiés voor verschil lende scholen in één gebied. verruimen van promotie mogelijkheden geven van voorkeursbe handelingen bij solli citaties in beroepen waar bijna geen vrouwen werk en De PSP vindt dat alle vrou wen en mannen recht hebben op werk en dat part-time arbeid voor vrouwen én man nen moet worden uitgebreid met géén diskriminatie in sociale zekerheden, maar met dezelfde rechten als voor een voledige dagtaak. Daarom uillen de PSP-vrouwen o.a. de diskriminatie vrouw in de arbeid. Vrouwen kunnen vanuit hun ondergeschikte positie nog steeds geen rechten doen gelden op werk, gelijke beloning en op financiële onafhanke lijkheid. Vrouwen kunnen uij in twee hoofdgroepen onderscheiden: huisvrouwen en vrouwen in loondienst (tevens huisvrouwen), Limöat huisvrouwen hun arbeids kracht niet per uur verhuren en er niet rechtstreeks uinst op hun werk uordt gemaakt, zal het de ondernemers een zorg zijn hoe het huishoude lijk werk uordt ingericht. Huisvrouwen dragen echter bij tot het in stand houden van het vermogen om te werken van hun in loondienst werkende mannen De PSP-vrouwen vinden dan ook dat er meer huishoudvervangen- de voorzieningen moeten komen, uaarbij de huisvrouw meer mo gelijkheden krijgt tijd voor zich zelf over te houden om zich zelf te ontplooien, even tueel buitenshuis werken, en niet zo snel meer gedis- krimineerd uordt tot "zij kunnen toch niet meepraten", de arbeidsmarkt. Het ge volg hiervan is ueer dat vrouuenwerk minder uordt beloond (lager geuaardeerd, dus lager beloond, dus disk riminatie Bovendien is het zo dat het werk van vrouuen bui tenshuis gekoncentree rd is in een beperkt aantal be roepen (onderwijs, ver zorgende en dienstverlenen de beroepen, lagere en administratieve en indus triële beroepen) die dus lager gewaardeerd worden omdat ze in het verlengde liggen van het huishoude lijk werk. Om deze ongelijkheid op te heffen vinden de PSP- vrouwen o.a. dat de over heid (als grootste werk gever) moet beginnen met het hoger belonen van boven staande beroepen van de

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 15