POLEK VROUW EN DISKRIMINATIE een vrouw informatie VIDO: Mieke Saeyes Anna Blamanweg 14 Tilburg tel. 672292 of bij de Vrijwilligerscentale Naast de onderdrukking die in verband staat met het politiek ekonomisch systeem is er de tegenstelling tussen man en vrouw die al veel ouder is dan dit systeem. Vido is ontstaan uit de nood van deze vrouwen. In de vido groep help je elkaar door te praten, merk je dat de anderen met dezelfde problemen zitten en dat je niet gek bent. Dat anderen zich even eenzaam, even angstig voelen, als jij en er ook geen gat in zien. Door met vrouwen in dezelfde situatie te praten krijg je weer zicht op de toekomst en durf je weer wat te ondernemen. De werkgroep politieke eko- nomie van de vrouw, de polek vrouwengroep, bekijkt de diskriminatie van de vrouw vanuit een politiek ekonomisch standpunt D.w.z. Veel dingen zijn te verklaren uit de ekonomische situatie die er op een bepaald moment heerst. b.v. De politiek,het recht, de religie etc. Op het moment leven we in kapitalistisch systeem. De huidige positie van de is voor een groot deel te verklaren uit dit ekonomisch stelsel Vrouwen zijn in dit systeem erg belangrijk, zowel in het privélevenhet gezin) als in de produktie (arbeid). Toch worden zij veelal onder gewaardeerd De polek vrouwengroep wil via onderzoek en studie meer inzicht krijgen in de sociaal ekonomische en po litieke positie van de vrouw en zo dus haar onderdrukking. Met de opheffing van het kapi talisme is daarom de vrouw nog niet bevrijd. Wij in onze groep hebben onze aandacht vooral gericht op het verkrijgen van inzicht in de positie van de vrouw in de kapitalistische maatschappij. Wat doet onze groep tegen de diskriminatie van de vrouw? Naast studie om zelf inzicht te krijgen hebben we meegewerkt aan een aantal maatschappelijk ge richte aktiviteiten Hieruit resulteerde o.a. de bundels "Vrouw en reklame" en "In de baan, uit de baan, van de baan" (over vrouwen en werkloos hei). en het geven van lezingen voor studenten, vrouwenkaffee en vakbond. Onze laatste grote aktivi- teit was het organiseren van een kongres met als thema: "Vrouw in gezin en arbeid". We hebben vele vrouwengroepen aangeschreven om een bijdrage te leveren. We wilden daarmee kijken of het mogelijk is om op punten van overeenkomst gezamenlijk strijd te voeren tegen onze onderdrukking. Als je meer wilt weten over de po litieke ekonomie van de vrouw, over feminisme en socialisme of over voorgenoemde zaken verwijs ik je naar onze bundels en b.v. het boekje van Anja Meulebelt: "Feminisme en socialisme". Langzamerhand begon in onze groep onvrede te ontstaan(of sterker

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 13