VIDO 10 ^'1 namens de Nederlandse Vrouwen Beweging Corrie Boon, Tilburg. Ieder jaar van ons bestaan vieren wij op 8 Maart de Internationale Vrouwendag. Op de eerste Irternati- onale Vrouwendag in 1910 in Kopen- hage waar meer dan 100 vrouwen aanwezig waren stelt Clara Zetkin als vertegenwoordigster van 16 landen voor de 8e Maart te kiezen als dag, waarop vrouwen massaal hun eisen naar voren kunnen brengen. Vido groepen zin ontstaan uit diskriminatie van de vrouw in de overgang. Door het niet erkennen van de lichamelijke en geestelijke onaangenaamheden, die vrouwen in deze periode van hun leven parten kunnen spelen. Bij haar echtgenoot en huis genotenworden de klachten van deze vrouwen niet als echt erkend Zij wordt niet opgevangen met wat medegevoel, begrip en Dit was geen toevallige datum, op 8 Maart 1908 voerden New-Yorkse t-extielarbeidsters een felle aktie voor een 8-urige werkdag, betere arbeidsvoorwaarden en het kiesrecht Sinds 1910 wordt deze dag over de hele wereld gevoerd als strijddag voor de vrouwen. 8 Maart 1979 moet een dag zijn waarop wij eensgezind uiting geven aan onze strijdbaarheid. Voor recht op werk, tegen bestek 81, voor beschikkingsrecht over het eigen leven en lichaam. Voor lega-li- lisering van arbortus, tegen ver krachting, voor internationale solidariteitmet de strijdende vrouwen overal ter wereld zoals in Zuid- Afrika, Indonesië, Chili en met de vrouwen in Vietnam die onder zware omstandigheden hun land moeten opbouwen na de ver+ woestingen die door Amerika zijn aangericht. Wij kunnen als vrouwen ons dan ook nog volledig scharen achter de woorden van Clara Zetkin in 1912:" Wij zullen niet falen, wanneer het er op aan komt, tot de laatste ademtocht, alles wat wij zijn te geven voor de zaak van de vrede, de vrijheid en het geluk van de mensheid". een beetje erkenning. In de meeste gevallen moet zij niet zo zeuren en zoveel aandacht opeisen, of anders moet zij maar naar de dokter. De huisarts kan het probleem ook niet serieus nemen, want wat weet hij ven een vrouwen lijf. Hij erkent je probleem niet, getuige zijn advies: "Neem een hond of ga op een pottebakkersklub slag voor 16 en 17-jarigen in het kader van bestek ’81 is afgeschaft Tijdens die aktie zijn weer 30000 handtekeningen aan de regering aangeboden Wij organiseerden vrouwen van div. organisaties in geen geleuter goed voor de peuter"voor betere en betaalbare kindercrèches. Onze vrouwen werkten mee aan de akties stop de neutronenbom" en haalden daar ook duizenden hand tekeningen voor op, werken aktief mee in werkgroepen en nemen deel aan demonstraties. In 1976 protesteerden wij tegen de hoge 'koffieprijzen, en bezetten gedurende 2 uur de firma van Nelle en Douwe Egberts en voerden een gesprek met de bedrijfsleider en protesteerden tegen de schandelijke prijzen Een delegatie bezocht ook minister Lubbers

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 12