$8838® Nu moet de strijd geleverd worden voor behoud van het werk en het recht op werk voor iedereen, ook voor de gehuwde vrouw. Ook op internationaal gebied heeft de N.V.B. zich nooit afzijdig gehouden. Tijdens wij door bazars en andere akties de bevrijdings- strijd van de Noord-Vietna- mezen financieel gesteund. Ook nu hebben wij een geld- aksie georganiseerd als steun bij de hevige watersnood, die dit door oorlog en kolo nialisme zwaar geteisterde land opnieuw treft. Wij zijn solidair met de vrouwen van de verboden zus terorganisatie Gerwani in Indonesië, die zware straf fen zijn opgelegd en al jaren achter de tralies zitten. Wij voelen ons solidair met de strijd tegen de apartheid in Zuid Afrika en verwerpen rassendiskriminatie Wij steunen dan ook de Swapo financiëel en door het zenden van kleding. woningnood enz. In mei 1950 protesteede een groep vrouwen tegen het eerste wapentransport uit Amerika. Zij vormden spreekkoren en riepen: "Lost geen wapens" pakten hun boeltje en sloten zich bij de demonstratie aan. Vijf vrouwen werden gearresteerd, vijftien vrouwen moesten terecht staan en werden veroordeeld tot een geldboeteof hechtenis. Tijden de politieke akties in Indone- de oorlog in Vietnam hebben sië protesteerden veel vrouwen in de Rotterdamse haventegen de uit zending van troepen naar Indonesië. Toen de oorlogin Nieuw-Guinea uit brak en weer veel Nederland”'3 soldaten naar dat land gezonden werden om te vechten gingen moeders naar de koningin om haar te verzoe ken deze oorlog tot een spoedig einJ te brengen.Met het doel, de regering onder druk te zetten deze oorlog te beëindigen. Doordat we de voorpagina’s van alle kranten haalden, bereikten we alle vrouwen in Nederland. Vaak is er geprotesteerd tegen de duurte b.v. van het aardgas en hiervoor haalden wij 22000 handteke ningen op die wij aanboden aan de Kamer. Verder voerden wij in 1976 reeds aksies voor behoud van de kinderbijslag. Dat dit heel nodig was blijkt nu wel, daar de dubbele kinderbij- eisen" voor legalisering van de abortus, samen met vele andere vrouwenorganisaties. Na het laatste wetsontwerp zal het meer dan eens nodig De havenarbeiders zijn dat de vrouwen optreden te gen een dergelijke slechte wetgeving. Daarom nemen veel leden van de N.V.B. aktief deel aan de akties van het komittee "Vrouwen eisen werk", die op 10 maart aanstaande een gro te demonstratie houdt in Amsterdam. Ook voor de gelijkstelling bij de wet voor vrouwen waren wij aktief bezig. In 1957 kreeg de vrouw han delingsbekwaamheid Zij namen ook deel aan aksies van het kommité "Wij vrouwen Voor gelijke beloning voor gelijke arbeid, is jaren strijd gevoerd. Het was gewoon in de bedrijven dat de vrouwen 1/3 minder verdienden Bij de belasting werd en wordt een werkende en gehuwde vrouw nog steeds dubbel gepakt. Gelijke beloning kwam eindelijk tot stand en "het jaar van de vrouw" het jaar van de stijgende werkloos heid

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 11