NVB en alternatie- Rooie Vrouwen in de PvdA kontaktadresMarya Visscher Gildebroederstr50 Tilburg 013-320995 De Nederlandse Vrouwenbewe ging werd opgericht in nov 1946 door enige oudgevangenen uit het ka mp Ravensbuick en oud verzetsstrijdsters. Deze vrouwen namen aktief deel aan de organisaties van de februaristaking in 1942 door de stakingsoproep te versprij- den, bij de tramremisesstonden om het uitrijden van de tram te beletten en bij de haltes om de passagiers te waarschuwenniet in te stappen als er toch nog een tram zou komen. Zij werkten ook als koeriersterDenk aan Hannie Schaftverzorgden onder duikers, versjouwden illegale bladen, voerden akties voor meer eten, voor de kinderen enz. Nooit meer oorlog, nooit meer fascisme, dat is het voor- naamste devies van de N.V.B., de inspiratie, de leidraad bij al haar aktiviteiten De N.V.B. bestaat dus ruim 32 jaar en zij heeft zich doen ken nen als een aktieve vrouwen beweging en er zij vele grote en kleinere akties gevoerd. Ook geven wij al die jaren een blad uit, dat eerst heette: "Vrouwen voor vrede en opbouw", later omgedoopt tot "Vrouwen", waarvan duizenden vrouwen abon nee zijn, en waar er iedere maand ook vele huis aan huis verkocht worden. De oplaag is thans 10.000(Zie blad Vrouwen laatste blad). In het begin na de tweede wereldoorlog waren zij bezig voor verbetering van de levensomstandigheden zoals het verkrijgen van meer zeep, melk op school, oplossing m.n.alleenstaande ve leefvormen. - Bevordering van de ekonomische zelfstandigheid van alleenstaande ouders - Afschaffing van overbodige, mis leidende en voor vrouwen beledi gende reklame. - Betere mogelijkheden tot om- her en bijscholing van vrouwen. - Betaald ouderschapsverlof. - Positieve diskriminatie t.a.v. vrouwen in die beroepen waar wei nig vrouwen werkzaam zijn. - Ontwikkelingssamenwerking waarbij ook de machtsgeiljkheid tussen mannen en vrouwen bevorderd wordt. Solidariteit met en steun aan vrou- wengroengroepen in de derde wereld. Binnen Tilburg proberen wij: - Politieke macht te krijgen: - Via twee vrouwelijke raads leden (twee rooie vrouwen) - een emancipatie hoofdstuk in het gemeenteraads-programma van de P.v.d.A. Dit gemeenteraads-programma is meebepalend geweest voor het te voeren gemeentelijk beleid de komende vier jaar. - Wij zetten ons in voor een bevolkingsonderzoek naar baarmoeder halskanker - Wij sluiten ons aan bij akties van andere feministische groepering en in zoverre deze overeenstemmen met ons programma. - Wij zijn vertegenwoordigd in een aantal organisaties.

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 10