woord vooraf 1 Al deze aktieve vrouwen hebben ervoor gezorgd dat het vrouwen kafee nog steeds bestaat. Zij zijn georganiseerd in de ver schillende werkgroepen die in dit nummer worden genoemd en waarin zijzelf bespreken waar ze mee bezig zijn. Behalve deze werkgroepen heeft het vrouwen- kafee ook een kerngroep. Hierin zitten vertenwoordigsters van alle werkgroepen en zij be palen gezamelijk hoe het met het vrouwenkafee verder moet. Dat wat de organisatie betreft. •wr' Nou, dat was zo’n beetje de al gemene inleiding van deze intro- duktiekrant. Voor verdere informatie, adressen, aktivitei- ten zul je de rest moeten lezen. Daarnaast zijn er een aantal ta ken die niemand van de nu ak tieve vrouwen kan doen vanwege werk en dus tijdgebrek. Ook daarvoor zullen oplossingen ge zocht moeten worden. Op het ogenblik is een solliciatiekom- missie bezig met het aanstellen van twee part-time krachten. In de loop van september zullen zij met hun werk in het vrouwen kafee kunnen beginnen. Een ander belangrijk punt is dat we het komende jaar 3 betaalde krachten in dienst krijgen. Het werk dat zij zullen gaan doen is voornamelijk het schep pen van voorwaarden om het vrou wenkafee draaiende te houden. De vrijwilligsters die in de werkgroepen bezig zijn, blijven het belangrijkste. De betaalde krachten zullen dat werk niet overnemen maar proberen hen te helpen; verder allerlei akti- viteiten te koördineren en nieuwe aktiviteiten mee van de grond helpen Het vrouwenkafee Tilburg bestaat nu al sinds maart 1977- Alweer een hele tijd dus. Het vrouwen kafee is opgezet om vrouwen de gelegenheid te bieden, elkaar te ontmoeten op een plaats en op een manier die zijzelf kunnen bepalen. En om te praten en el kaar te steunen bij allerhande zaken die voor hen belangrijk zijn. In december 1977 is het vrouwenkafee een vereniging ge worden waarvan iedere vrouw voor f 10,- per jaar lid kan worden. En dus mee kan praten over doel stellingen, beleid en aktivi teiten. Door openbare ledenver gaderingen maar ook op informele manier en via de werkgroepen heeft het vrouwenkafee zich ont wikkeld tot wat het nu is. Alles wat het vrouwenkafee aan gaat werd tot nu toe gedaan door vrijwilligsters. Vrouwen die op een of andere manier iets wilden doen voor zichzelf en voor andere vrouwen. Kursussen, koffie-och- tenden, thema-avondenvrouwen krant, financiën, bar etc. dat zijn allemaal zaken die ge regeld en gedaan moeten worden. Sinds een jaar werkt er ook een groep aan betere huisvesting, zodat •we vaker open kunnen en de aktiviteiten meer gebundeld worden. Een eigen pand waar naast het vrouwenkafee, ook an dere vrouwenorganisaties, akti viteiten kunnen ontplooien en waar nog meer vrouwen elkaar ontmoeten is een belangrijke zaak op dit moment.

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 3