17 kafee nieuwe aktiviteiten in het er 12 Lari a hebben gevolgdin hun beroep eer specialiteit hebben, waar— iree ze andere vrouwen van dienst zouden kunnen zijn. Voorbeelden: - een praatgroep mee helpen opstarten - een thema-groep begeleiden met een onderwerp (bv. seksu aliteit, opvoeding, wonen, vakbond, politiek etc.);een aantal avonden bezig zijn. - een kursus geven, bv. neder- lands, engels, geschiedenis, lagere school-kennis ophalen voorbereiding mavo, ekspres- sie enz. In zo zijn er natuurlijk nop; andere voorbeelden te geven. Bij deze roepen we dus vrouwen on, die zelf of samen met ie mand anders een groen of kursus willen begeleiden, om met ons rond de tafel te gaan zitten. We bekijken dan gezamenlijk wat voor ons mogelijk is en gaan daar aan werken. Binnenkort houden we een kleine enquête onder de bezoeksters om hun behoefte te peilen. We benadrukken nogmaals dat je niet altijd een opleiding nodig hebt om iets goed te kunnen. Lrvaring, inzicht, durf en en thousiasme is zeker zo belang rijk. turf te zeggen dat je iets goed kunt, of iets erg graag zou willen, want jezelf meer durven waarderen is ook een vrucht van de vrouwenbewe ging. Kijk verder ook om je heen naar andere vrouwen die volgens jou iets goed kunnen of andere vrouwen iets zouden kunnen le ren. Zeg het hun en wijs ze op de mogelijkheid er iets mee te doen binnen het kafee. Wil je meewerken geef je dan op bij de info-balie of s-ochtends tussen 10 en uur: tel 436405. .de wil meewerkeneen oproep aar vrouwen die groepen willen begeleiden. We zitten on woensdagavond mot ons drieën bij elkaar: de werk groep kursussen van het Vrou- wenkafee. we bekijken wat er op dit moment vanuit het kafee ge beurt aan kursussen en groepen, laar zijn we erg gauw mee klaar, haast de kursussen zelfverdedi ging en 'doe zeg je wat je denkt', de scholingsgroepen en een enkele praatgroep komt rog weinig van de grond. In er moet toch veel neer moge lijk zijn? Kr zijn in Tilburg toch zo weinig groepen of kur sussen, speciaal voor vrouwen. Tiaar de Open School en de Keer kring kim je niet als je ouder dan 7'0 bent. L'e moedermavo is voor velen een te grote stap. i;a een VO.S-kursus willen de deelneemsters verder. Lr zijn onderwerpen/ thema's waar vrouwen waarschijnlijk graag eer aantal avonden met elkaar over zouden willen pra ten. Ln zo is er nog wel meer op tp noemen. Waar s,ch?rt het aan? Le behoefte is er wel, maar er zijn geen vrouwen die mee wil len werken aan de op zet of be geleiding van kursussen of groenen. Zelfs als vrouwen wel het initiatief nemen voor bv. een praatgroep, dan is 't moei lijk om iemand te vinden die de groep wil helpen opstarten (de ze vraag kregen we van een groep vrouwen uit Udenhout). Cok de VIDO-vrouwen zoeken be geleidsters om hun groenen uit te kunnen, breiden. Be vraag kort naar het Vrouwenkafee maai' ook hier ontbreekt het aan vrouwkrachtOntbreekt? Nee, dat is het niet. l.r komen genoeg vrouwen naar bv. de thema-avonden, die ande re vrouwen iets zouden kunnen leren of kunnen helpen. Lie veel ervaring op een gebied hebben, een bepaalde opleiding

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 19