15 werkgroep vrouwenkrant Carla Al vanaf dat het vrouwen- kafee bestaat, is er een vrouwenkrant uitgebracht. De werkgroep heeft als doel, êên maal in de zes weken een krant te maken met daarin informatie over vrouwenzaken en vrouwenaktiviteiten in Tilburg, de regio en ook lan delijk. In die zes weken zijn er twee redaktievergaderingenEén kort nadat de nieuwe krant is uitgekomen; dan bespreken we hoe die krant easwat niet en wat wel goed was,het druk werk, de lay-out en we bespre ken dan ook de inhoud van de volgende te maken krant. We bekijken welke thema’s in het kafee behandeld worden en proberen in de krant daarop aan te sluiten, zo mogelijk uitgebreid met achtergrondin formatie, boekbesprekingen en eigen ervaringen. In de tweede vergadering be kijken we wat voor copy we hebben, lezen die door en ma ken afspraken voor het typen, het knippen en plakken, de drukker, het rapen en nieten en het versturen naar de in middels vele abonneesVer der ook afspraken maken voor de verkoop in het kafee op de thema-avondenwat we op tour- beurt doen. Op dit moment bestaat de re- daktie uit zeven vrouwen.Het zou erg fijn zijn als er meer vrouwen zijn, omdat niet al tijd iedereen alle tijd heeft om aan de krant te werken. Een tijdje geleden werd de redaktie steeds kleiner en de overge bleven vrouwen hadden het ook druk met andere dingen. Vanaf het begin hebben we een goede krant willen maken, we wilden steeds beter: thema-nummers en dergelijke. Maar met zo’n klei ne redaktie bleek dit niet zo eenvoudig. Het is niet makke lijk om te laten zien dat we het niet aankunnen, omdat we verantwoording dragen naar de abonnees toe. Ikzelf werk al vanaf het begin mee aan de vrouwenkrant, omdat ik iets wilde doen in het vrouwenkafê en door iets te doen heb ik veel vrou wen leren kennen. De meeste kranten heb ik alleen mee gelay-out. Schrijven, dacht ik, is veel te moei lijk, tot ik het eens ging proberen. Als het goed gelukt was vond ik dat heel leuk en werd ik nog enthousiaster voor de krant; als het minder of niet lukte, baalde ik zo van de krant dat ik wel uit de redactie zou willen. De vergaderingen zijn niet puur organisa torisch, er is tijd voor eikaars persoonlijke dingen. Ook het samenwerken aan de krant is best leuk. Als er wat fout gaat, bijvoorbeeld dat de krant een of twee weken te laat uitkomt, voelt heel de redaktie zich daarvoor verantwoordelijk. Hierdoor kan ik mijn neiging Xan gauw aangesproken voelen ook een beetje afleren. Samen met de andere vrouwen werk ik dus niet alleen aan de krant maar ook aan mezelf.

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 17