13 bar-en gastvrouwen. groetjes Rina Hallo Ik ben één van de 21 bar-gast- vrowen en mij is gevraagd hier een verhaaltje over te schrij ven We zijn in vijf groepen ver deeld en hebben steeds met dezelfde groep om de vier a vijf weken bardienst. Het is wel fijn steeds met dezelfde groep want zo kunnen we af spraken maken met elkaar. Ik heb altijd bardienst met Corry,Pauly en Tine en ben tevens kontaktpersoon van hen. We hebben met elkaar nu onge veer een jaar bardienst gedaan en weten wat we aan elkaar hebben. Een paar dagen voordat we tappen moeten,bel ik de ande ren op om ze eraan te herin neren. Ook spreken we dan af wie er om 19 uur de boel klaar gaat zetten en of we nog iets te bikken mee zullen nemen. Soms zijn dat pinda’s of worteltjes en een paar keer hebben we kruidkoek ge bakken. Dit hoeft dus niet, maar doen we gewoon voor de gezelligheid Diegene die om 19 uur begon nen is,mag als ze wil eerder naar huis gaan omdat het tot 12 uur een lange ruk is als je al een werkdag ach ter de rug hebt. Meestal blij ven we allemaal tot 12 uur plakken OP thema-avonden kan het erg druk zijn zodat we ons soms uit de naad werken. Op kafee- avonden is het meestal rusti ger en hebben- we meer tijd om met elkaar en de vrouwen die aan de bar zitten te praten. Bar-gastvrouw zijn houdt ook in dat we vrouwen die nieuw en/of alleen komen opvangen. Als het druk is komt daar meestal niets van,ook omdat, als er veel vrouwen zijn we niet meer weten wie nieuw is. Is het rustiger dan proberen we wel een praatje te maken met vrouwen die alleen aan de bar zitten.Mij gaat dat niet altijd even gemakkelijk af hoor,want ik denk ook wel eens "misschien wil ze alleen maar een borrel drinken en rustig zitten". Ikzelf heb de bardienst op me genomen omdat ik mee wilde helpen aan het draaiende houden van het vrouwenkafee maar geen tijd heb om in de organisatie zelf te zitten. Daarnaast vind ik het nog leuk werk ook. Om dezelfde reden zijn Corry, Tine en Pauly in de bardienst gestapt

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 15