12 scholing een groepen o _.Z ee s gr oegen Yvonne Of een We willen dit alles andere vrou wen niet onthouden en doen dan ook een oproep om je aan te sluiten. Dit kan op twee manieren: je kunt of lid worden van de thema-werkgroep en aan al het bovenbeschrevene deelnemen, je geeft je op, om af en toe thema mee voor te bereiden. Een thema, wat je specifieke aandacht heeft. In beide geval len zijn we heel blij met je hulp En... hoe meer vrouwen aktief, des te beter de programma's. Voor al dit werk zijn we eigen lijk met te weinig vrouwen. We zouden dan ook heel goed hulp van nieuwe vrouwen kunnen gebrui ken. Want we laten wel eens wat zaken liggen, zoals: de afgelo pen thema-avonden doorpraten, kijken wat we goed deden, maar ook wat we fout deden en wat we daar weer van kunnen leren. Afgelopen jaar zijn twee groepen vrouwen gestart met het samen lezen van boeken en ze daarna samen bespreken om zo meer inzicht te krijgen in hun ei gen situatie. De groepen bereiden op toerbeurt de besprekingen voor en bepalen dan ook samen met welk boek ze verder willen gaan. Niet altijd bereiden. Gelukkig zijn er die wel en in dat geval wordt de avond met de voorbereidsters doorgesproken. Dat betekent, dat een of twee vrouwen uit de werk groep de voorbereiding bege leid^) (en). En mee afspraken maakt/maken wie wat doet, wie voor het materiaal zorgt enz. Wanneer de thema-groep het pro gramma helemaal zelf moet voor bereiden, doen we dit meestal aan de hand van gelezen mate riaal. Het streven van de werk groep is om tenminste een thema per twee maanden zelf te doen. Omdat we dan als werkgroep in houdelijk bezig zijn en daarvan leren. Maar ook leren omgaan met elkaar, al pratende en doende. In beide gevallen wordt ook be keken in welke vorm een bepaald thema het best gebracht kan worden. Bijv, in de vorm van lezing, of praten in kleine of een rollenspel. even makkelijk maar je kunt erg veel van elkaar leren. Ook dit jaar kun je in zo'n scholingsgroep" meedoen'. Je kunt je dan onceven in het kafee jf s'ochtends tussen 10 en 12 uur te 1 4 3 6 40 5 Iemand van de vorige scholings- groepen wil wel helpen bij de start van de nieuwe groept en), daarna ga je als groep zelf ver der Het werk in de thema-groep is leuk, leerzaam en ook spannend. Leuk omdat je zo dicht betrok ken bent bij de programma's. Hierdoor steken we er zelf ook een helpoel van op. Spannend omdat het altijd bekijken en afwachten is, hoeveel bezoek sters er zijn, of we niets ver geten zijn, of er goed gepraat wordt in de groepen, of alles aan de orde komt en of andere vrouwen het een goede avond vinden

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 14