11 thema-groep meestal een inschrijfformulier waarop je jezelf kunt opgeven. Fn verder staat het iedereen vrij om de mikrofoon te pakken en daarmee vrouwen op te roepen voor een praatgroep. Vrouwen die al eens in een praatgroep hebben gezeten, wil len evt. wel helpen nieuwe praatgroepen te starten. (Verdere informatie: werkgroep kursussen) Al vanaf het ontstaan van het vrouwenkafee wordt er twee-we- kelijks een thema-avond ge houden. Voor deze aktiviteit in het vrouwenkafee bestaat de thema-werkgroepdie momenteel gevormd wordt door een achttal vrouwen. Zij houden zich bezig met het vaststellen van de thema’s en de organisatie van de avonden. sief zijn komen erachter dat heel veel huisvrouwen aan dit kwaaltje lijden er dat het een normale reaktie is van iemand die dag in dag uit thuis is op- ge sloten. Hoe In het Vrouwenkafee kunnen vrouwen die graag in zo'n groep zouden willen zitten kontakten met elkaar leggen. On het informatiebord hangt Bij het eerste: het vaststellen van de thema’s, proberen we zo veel mqgelijk uit te gaan van ideeën en tips, die we van andere vrouwen krijgen. Het uitgangspunt is daarbij, dat het onderwerp van een be paalde avond vrouwen informeert en leert over hun eigen situ atie. De gevoelens die vrouwen hebben bijvoorbeeld jalouzie, bepalen in sterke mate de houding van vrouwen. Om meer inzicht te krijgen in welke mate die ge voelens een rol spelen worden thema-avonden gebruikt, om hier over te kunnen praten, ideeën uit te wisselen, te leren van elkaar. Ook de omgeving waarin je als vrouw leeft of werkt, is bepalend voor je rol. Daarom worden er thema-avonden georga niseerd zoals vrouw in huwelijk of anderssoortige relatie, vrouw en reklamewel of geen kinderen enz. Doel hierbij is, na te gaan waar je als vrouw staat en wat er verander kan en moet worden. Ook wordt ge probeerd duidelijk te maken, dat je als vrouw voor jezelf op moet komen. Daarvoor is een thema: hoe zeg je wat je denkt, bedoeld. In groter verband komt dit aan de orde, als er een avond over politiek en de deelname van vrouwen daaraan, wordt georga niseerd. Het afstemmen van de thema’s op de behoeftes van vrouwen kan moelijk zijn. Immers, er is een steeds wisse lende groep bezoeksters. De een komt voor het eerst en moet misschien nog ontdekken waar ze staat. Als er dan een thema met veel informatie aan de orde is, kan ze zich afvragen of dat haar persoonlijk veel verder brengt. De ander komt misschien al voor de tiende keer en is het praten over gevoelens (van bijv, jalouzie) beu en wil onderhand wel eens weten, waar die allemaal vandaan komen en wat ze er mee aan moet. We proberen hiermee wel rekening te houden, maar of het altijd lukt, is vers twee. De organisatie van de thema- avonden betekent, dat de thema- grope bij ieder onderwerp bekijkt, of er vrouwen zijn die inhoude lijk het thema mee willen voor-

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 13