9 Enkele opmerkingendie ik bij de eind-nabespreking voor de zomervakantie heb gehoord: met vriendelijke groeten hilde snel geerlings. de Gemeentelijke Sociale Dienst uitgenodigd om uitleg te geven en vragen te beant woorden over bijverdiensten voor mensen die een bij standsuitkering verdienen Ook Lia Hendrikx wordt nog een keer uitgenodigd. De meeste vrouwen weten nu hoe alleen verder.waarmee het doel van deze groep is be reikt? De nieuwe doelstelling is: "wie ben ik? wat wil ik?" Door mond op mondreklame is de groep inmiddels uitgegroeid. Het is een open groep,wat wil zeggen dat er steeds nieuwe mensen bijkomen. We hebben gekozen voor een open groep,omdat mensen op dit moment met deze problemen zitten Een open groep kan ook nadeel hebben voor die mensen, die al door de eerste fase van scheiding/verlating heen zijn. Een voordeel is dat zij vanuit eigen ervaringen voor de nieuwkomers beteke nis kunnen hebben. Door deze manier van werken kan een open groep ook de vorm krij gen van zelfhelpgroep in deze groep zijn diverse persoonlijke kontakten ont staan en gezamenlijke aktivi- teiten ondernomen waaronder vrijetijdsbesteding van uit eenlopende aard. -ik heb hier leren praten -ik heb hier kontakten leren leggen -ik heb geleerd voor mezelf op te komen -ik vind het hier zo gezellig -ik voel me niet meer zo al leen staan met mijn problemen -ik doe weer andere dingen -ik ga weer naar mensen toe --ik kan meer dan ik dacht -ik ga weer studeren (3 mensen) -ik heb weer zo’n plezier in mijn leven,ik dans,ik zwem, ik geniet weer als toen ik nog een meisje was. Zijn er vrouwen die belang stelling hebben dan kunnen zij zich opgeven bij Ria v.d. Sande Bisschop Zwijsenstr. 14 A Tilburg tel: 423870 of Hilde Snel Gasthuisring 51 Tilburg tel: 425503

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 11