I praatgroep gescheiden vrouwen zeg- Marya Dan zijn er twee vrouwen uit genodigd,die uit eigen erva ring vertellenwaarna diskus- sie in kleine groepjes. Op 9 februari 1979 start ik, Hilde Snel,samen met kollega Jossy van Loon een groep, welke zich als doel stelt: "Hoe ga ik alleen verder?" We komen één maal per veer tien dagen samen op vrijdag morgen en later op woensdag avond Ons programma hebben we steeds afgestemd op de behoeften van de groep op het moment. In het begin zit ieder zo vol van eigen ervaringeneigen belevingendat het moeilijk is zich op de ander te rich ten,naar de ander te luiste ren We stellen daarom een luister oefening voor: Een groepslid A. kiest een partner B. aan wie zij iets vertelt.Deze partner B. ver telt nu met eigen woorden aan A.,wat zij gehoord of begre pen heeft. Op deze basis-oefening zijn vele variaties mogelijk. We hebben verder iemand van HOE GA IK ALLEEN VERDER?" wen lekker te maken voor deze werkgroepAls je geïnteres seerd bent in wat er met je belastingcenten gebeurt is het echt een prima gelegenheid om je te bekwamen in vrouwen-f inan- cieën. En als je griezelt van onze balans zou ik helemaal gen: kom er maar bij. Het is best leuk. Een aantal vrouwen uit vier verschillende werksoorten ont moeten dagelijks mensen in en door hun werk die proble men ondervinden na scheiding of verlating. Deze vrouwen komen hierover een aantal keren bij elkaar en komen tot de konklusie dat problemen dikwijls hun oorsprong vinden in rolpa tronen man/vrouw. We besluiten te gaan samen werken en beleggen een the- ma-avond over echtscheiding in het vrouwenkafee op 2A januari 1979. Aanvankelijk heb ik bedenkin gen omdat ikzelf al lang niet meer mannetje/vrouwtje denk. Mannen en vrouwen hebben als mens beiden verdriet en pro blemen na een scheiding. We moeten ergens beginnen en ik probeer vrouwenemancipatie te zien als overgang naar men senemancipatie Op deze eerste bijeenkomst is uitgenodigd Lia Hendrikx, juriste van het Bureau voor Rechtshulp. Zij houdt de in leiding en geeft juridische informatie

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 10