vrouwenkafeenieuws I het met het kafee,als onder deel daarvanverder moet. Want deze vraag geld niet alleen voor Tilburg maar is een landelijk knelpunt Natuurlijk zijn we daar niet tot konklusies gekomen. In verschillende groepen en aktiviteiten van het vrou- wenkafee kwam de vraag op tafel hoe we verder moeten als vrouwenkafee??????? Op het scholingsweekend van 3/4/5 november op de volks hogeschool in Oisterwijk hebben we daar een gedeelte van de tijd aan besteed. N.a.v. de tekst (uit de Groe ne van 22 augustus uit de se rie "vrouwen in linksmannen land")"het feminisme als gevangene van zijn nieuwe levensstijl" van Mieke Westerink hebben we daar ge praat over de vrouwenbewe ging van dit moment en hoe We zien dat veel oude "be zoeksters" niet meer komen naar thema-avonden en koffie ochtenden. We zien dat het kafee voornamelijk draait op aktiviteitendie gericht zijn op het uitwisselen van onze ervaringen. Heel belang rijke aktiviteiten waardoor vrouwen zich bewustworden van hun situatie en daaruit konsekwenties trekken naar zichzelf en hun thuissituatie. En die zeker behouden moeten blijven. Maar er wordt met de ervaringen naar buiten toe weinig gedaan. Er ontstaat vanuit het kafee eerder een praatgroep dan een aktiegroep. Waarschijnlijk hebben we zo’n tijd van praten en werken aan onszelf ook nodig. Maar nu horen we van alle kanten van allanger aktieve vrouwen dat ze verder willen, met hun inzichten meer willen doen,het niet meer voldoende is je te organiseren op het vrouw-zijn alleen. En wordt het tijd ons eens te bezinnen op wat het vrouwen kafee in Tilburg moet zijn; welke funktie het zou moeten hebben Het blijkt dat er ook zeer verschillende meningen over zijn Samenvatting van wat er uit- kwam;Er wordt in het kafee te weinig toegewerkt naar het trekken van gemeenschappelijke konklusiesom vandaaruit gericht aktie te voeren of aan verandering te werken. Ervaringen blijven teveel naar binnen gericht. Het vrouwenkafee biedt geen verder kader,zodat "oude" bezoeksters vanuit het kafee in praatgroepen of andere vrouwengroepen verdwijnen en het kontakt met het kafee verliezen Suggesties waren; - meer kontakt en samen werking met praatgroepen en op stedelijk nivo met linkse vrouwen organisaties. - de aktiviteiten en werk groepen zouden meer theore- tiese ondersteuning moeten krijgen om tot een juiste strategie te komen bv. d.m.v politieke scholings- groepen - op thema-ochtenden/avonden zou meer gezocht moeten wor den naar het gemeenschappe lijk maken van persoonlijke ervaringen De tweede aktiviteit waar over dit punt gepraat werd was 21 novemberOpenbare werkgroepen vergadering voor leden en bezoeksters. Op deze avond werd gepraat over het werk en de moeilijk heden van 3 werkgroepen nl. de bar-en gastvrouwende kof fieochtend en de kursussen.

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 3