22 U kan altijd eens bel len om te zeggen hoe misse lijk u wordt van de bevoor oordeelde inmenging van deze lieden in de intieme aan gelegenheden van twee andere mensen. Alvorens dat te doen is het misschien wel dienst baar om eens te kijken wat er momenteel in de vrouwen beweging leeft en daaruit kunnen we dan wel weer be grijpen hoe het tot het soort waanzin als hier voornoemd is kunnen komen. Als eerste hebben we dan een publikatie met als titel ALLE VROUWEN ZIJN LESBIES geschreven door Maria van Oosten. De titel is op zich natuurlijk al ziek genoeg, maar de inhoud van het ge schrift zal een ieder ver bijsteren. In het begin doet deze Maria nog wel een ak- septabele poging om het ont staan van homofilie en les bies gedrag te verlijarem. maar het duurt helaas niet lang voordat haar eigen sek suele gerichtheid de over hand krijgt en ze tot de konklusie komt dat inderdaad iedere vrouw lesbies is "behalve zij die het nog niet weten".Had ze hier gezegd biseksueel dan hadden we nog een eind met haar mee kunnen gaan,maar nee hoor, lesbies moet het zijn. En dan volgt er een aantal uitbarstingne van mannen haat die echt ongewoon is. U begrijpt het wel;de man is het beest,de onderdrukker, deuitbuiterde smeerlap. In het gunstigste geval kan hij daar zelf niets aan doen omdat hij in onze maatschappij zo gekonditioneerd is,maar een vuilak is en blijft hij. Moeders geven alsmaar voor keur aan hun zoons en verwaar lozen hun dochters zodat al die arme meisjes opgroei en als tweederangsburgers. Zo'n opmerking maakt duide lijk dat Maria van Oosten niets of althans niet veel van het werkelijke gezins leven weet. Daar is ze ver moedelijk te alternatief voor. Iets verder zegt ze; "Maar de heterofiele vrouw is wel rijp in het feit dat ze haar wens om het verlo ren paradijs te herstellen op heeft gegeven". U begrijpt hetjhet echte geluk kan een heterofiele vrouw nooit smaken. Dat kari volgens Maria alleen een lesbiese. Die kan het para dijs nog wel betreden. Maar dan wel via zoveel mogelijk verschillende les biese partnerswant Maria heeft net als vrijwel alle andere lesbiennes een heilige angst voor monogamie. Leven met een partner maak je kwetsbaar voor chantage, dus lik en vinger er maar op los. Die opvatting wordt wel wat begrijpelijker als je leest wat Maria zoal over "liefde"te zeggen heeft. Dat allerhoogste gevoel van genegenheid tussen twee mensen,dat bestaat volgens haar helemaal niet. Welnee. "In een liefdesrelatie tus sen een man en een vrouw, wordt de machtelozede vrouw) aangetrokken door de machtige de man Je identiteit zoeken in een relatie met een man is echter een schijnoplossing. Liefde, aldus Atkinson(met instem ming van Maria van Oosten), heeft een politieke funktie, het is het antwoord van de slaaf die geeft wat anders genomen zou worden. Liefhebben is jezelf opge ven" Volgens Maria staat daar dan tegenover de vriendschap Dit is een band die goed is en liefde alleen dus maar af geschaft moet worden.Wat geeft deze in en in gelige vrouw hiermee een totaal in zicht van haar verwarde ziel. Wat een meelij kan je niet hebben met iemand die duidelijk nog nooit dat schep-

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 24