21 dige mannen. Voor hen is de man per definitie schuldig. Nooit zullen ze zich eens in het werkelijke probleem verdiepenomdat dan nog wel eens zou kunnen blijken dat in sommige gevallen de vrouw de schuldige of de oorzaak is van het ontstane probleem. Ook kennen zij de regel niet dat waar er twee vechten,er twee schuld hebben. De man is schuldig en daarmee basta. De arme vrouw dient voor hem verborgen te worden en zodoende ieder nuttig gesprek onmogelijk gemaakt. Nog erger zijn in dit opzicht natuurlijk die merkwaardige figuren die hun huis als schuilplaats beschikbaar stellen. Zonder die schuil adressen zou de stichting niet lang meer kunnen werken. Deze lieden oordelen helemaal niet meer,maar halen klakke loos iedereen maar binnen. En houden die dan verre van ieder kontakt met de andere partner. Hoe ongelukkig die zich ook mag voelen. Eventu eel gebeurt dit zelfs ook met de kinderen. We hebben dit alles met zorg gadegeslagen en vinden het nu de hoogste tijd om de strijd aan te binden tegen de ziektekiemen in ons maat schappelijk bestel. Deze wijven die zich hooghartig boven iedere norm en iedere wet stellen zullen we uitein delijk eens het vuur aan de schenen leggen.In het belang van overspannen mannen, in het belang van de man/ vrouw verhoudingin het be lang van duurzame relaties en ook in het belang van de betrokken vrouwen zelf. In ekstreme gevallenwaarin sprake is van een wanverhou ding en een vrouw inderdaad talloze malen mishandeld wordt,moet er ook volgens ons opvang van die vrouw mogelijk zijn. Maar dan ech ter wel op verantwoorde wijze. De hele zaak zal zorgvuldig bekeken moeten worden en ook de in de steek gelaten partner moet worden benaderd. In verreweg de meeste geval len zitten de zaken echter niet zo en is er sprake van een opgelaaide ruzie die gemakkelijk weer bijgelegd kan worden. De stichting wendt dan echter al haar invloed aan om een evt. bijlegging te voorkomen en de breuk definitief te ma ken door een regelrechte beïn vloeding van de betrokken vrouw Dat werkt weer allerlei wan toestanden in de hand zoals in Zwolle onlangs en volgens de psychiaters leidt het tevens tot een ongekend aan tal zelfmoorden bij de verlaten partners aan wie elke vorm van kontaktzeifs telefonieswordt ontzegt. Wie denken deze zgnalter natieve trutten wel dat ze zijn? Het wordt tijd dat we hen dat eens op niet mis te verstane wijze duidelijk maken. En daartoe gaan wij nu dan als eersten eens over. We roepen een ieder die dit blad leest op ons daarbij te helpen. Als belangrijkste onderdeel van onze strijd zullen we alle zgn. schuil adressen waar men vrouwen tracht te verbergen met naam en toenaam bekend gaan ma ken,zodat die adressen on bruikbaar worden. We gaan telefoonnummers van de stich ting bekend maken,zodat u die regelmatig kunt bellen. Als onze vele tienduizenden lezers en lezeressen.dat af en toe eens doen,worden die lijnen eveneens onbruik baar. We gaan adressen publiceren van vrouwenhuizen waar ook vrouwen verborgen worden gehoudenzodat u die eens kunt gaan bekijken enz. enz Ook in dit artikel zullen we aan het iend al een aantal nummers en adressen bekend maken.

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 23