oorlog de feministen. II met i 20 1 TO B GEHEIME SCHUILADRESSEN.... - Vorige maand konden we op de voorpagina van alle vaderland- de kranten lezen hoe een overspannen man in Zwolle het vrouwenhuis overvallen had met een namaakpistool en zijn daar verborgen vrouw er uit had gehaald. In dezelfde week konden we in een van de Duitse weekbladen een artikel lezen van enkele psychologen en psychiaters die er op wezen dat het aan tal overspannen mannen die door hun vrouw verlaten zijn en die vervolgens verborgen gehouden worden door de vrouwenbewegingen en organi saties angstvallig aan het stijgen is. Dit is simpel weg het gevolg van het feit dat de goedbedoelde vrouwen beweging inmiddels in handen is gekomen van uiterst ekstremistiese en geflipte wijven waarvan bovendien het merendeel nog lesbies is ook. Uit een proef die wij deden bleken de dames in de bewegingen direkt over te lopen van vriendelijkheid en "hulpvaardigheid" zodra de dame aan onze kant hen vertelde van haar man of vriend af te willen. Dat bleek in veel gevallen het enige kriterium te zijn. Dat opende alle deuren en iedereen was direkt bereidt om hen voor hun evt. man of vriend te verbergen in het vrouwenhuis of via schuil adressen. Het leek er ver dacht veel op of de organi saties het als een uiters belangrijke taak zagen om gezinnen of paren uit elkaar te halen. In een dergelijke lesbies besmette atmosfeer kan dat natuurlijk ook nog maar moeilijk anders. Het meest militant en agres- sief(en aktiefstelt zich in deze de vrouwengroep RT.T.TP VflM M»M I T.TP Denk niet dat door die groep alleen zielige en regelmatig in elkaar getrap te vrouwtjes verborgen wor- den;niets is minder waar. Een enkel verzonnen lulver- haal over wat denkbeeldige klappen en/of hoge nood is voldoende om deze dolgedraaide dames aan het werk te zetten en gezinnen uit elkaar te halen Denk je eens in hoe dat gaat. Bij een echtpaar dat al vele jaren gehuwd is ont staat op een bepaald moment een ruzie. Zoals bekend komt dat in de beste fami lies voor en het zou zelfs ongezond zijn mocht dit niet het geval zijn. Die dag besluit de vrouw er vandoor te gaan. In opgewonden staat vertrekt ze en zoekt bv. de genoemde stichting BLIJF VAN M'N LIJF op. Daar wordt ze direkt met open armen ontvangen. Ze kan er verborgen worden in het vrouwenhuis of in een ander geval wordt ze door de stich ting onder gebracht op een geheim schuiladres van derden. Nooit zal de stichting zich in het echte probleem verdiepen. Geen enkele po ging zullen ze doen om het normale kontakt tussen de twee betrokkenen te herstel len Integendeelze proberen dit zo lang mogelijk te voorko men en de breuk definitief te maken. Daartoe wordt er ook met de vrouw gesproken en men tracht haar te beïn vloeden en te overtuigen dat ze beter bij haar man van daan kan blijven. En ver gis je niet;een vrouw is op ZP’n moment heel gemakkeli-jk beïnvloedbaar Voor de verzameling achter lijke lesbiese trutten die deel uitmaken van deze groepering bestaan er alleen onschuldige vrouwen en schul- £8 B

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 22