19 of wa- feministische leidster. Zij bracht boekjes voor me mee, gaf me het adres van het vrouwenhuis, en met haar kon ik weer wat zaken op een rijtje zetten. Ik kreeg erg veel bevestiging van haar en voelde me weer wat sterker om de dingen thuis te gaan regelen. Ik was minder bang om alleen te gaan wonen en van daar uit te kij ken of ik nog dingen samen met mijn partner wilde doen. Een andere vrouw vertelde dat ze al 15 jaar mishandeld werd. De laat ste keer had ze het bijna met de dood moeten bekopen.Zij durfde niet weg te gaan omdat haar man dreigde de kinderen te vermoorden. Nu had hij haar midden in de nacht uit huis gezet,samen met de kinderen. Haar hele lijf zag bont en blauw, zij had verschillende littekens, en zij woog nog 32 kg. Het gaat nu erg goed met mij,ik kan het leven weer aan, en al zoe kend probeer ik mijn weg te vinden. Mannen mochten,als hun vrouw toe stemming gaf, het gebouw binnen. Waren ze eenmaal binnen, dan was de vrouw verantwoordelijk. Ze wer den alleen verwijderd als ze eigen dom of personeel lastig vielen. Dan werden ze door de politie ver wijderd Steeds belden er mannen op, ren er mannen in het gebouw. Huilend, smekend, beterschap belo vend, vechtend en chanterend. Één man belde steeds op om zijn vrouw te bewegen naar hem terug te komen. De vrouw wilde niet en zei hem dat ze echtscheiding aan ging vragen.Toen beriep de man zich op zijn vaderschap en wilde zijn kind zien. De groepsleiding steunde dat recht. Formeel gezien had de man het recht zijn kind te zien en zij ad viseerden de vrouw hem te laten komen en hem het kind (een baby) te laten zien. De vrouw wilde hem het kind niet laten vasthoudenmaar hij begon aan de beentjes te trekken.Toen dat niet hielp, begon hij de vrouw te slaan. Hij gaf haar een harde klap, maar ze hield het kind vast. De man begon, al trekkend aan het kind,ineens heel vriendelijk tegen haar te doen. De baby krijste, de vrouw huilde en had het kind nog aan aan de armpjes vast. Toen ook de vriendelijkheid geen effekt had, schopte hij de vrouw. Uit wanhoop heeft deze toen de baby meegegevenen de man verdween met het kind. De leiding was nergens te bekennen, maar ’savonds kreeg de vrouw het verzoek nou eens op te houden met huilen, ze had het kind immers zelf meegegeven. Gelukkig was er in dat huis één

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 21