menstruatie publiciteitoproep alternatieve tampon 9 Postbus Oir te lezen: - Een paar tips: - Niet trouwen, wel kinderen van Ineke de Hondt/Beatrijs Kor tenhorst - Juridische aspekten van het ongehuwd ouderschap prijs f 14,50; - Bewust Ongehuwd Moeder Dit boekje kan besteld wor den door f 9,50 over te ira- ken op giro 4088902 t.n.v. Laurien Teepe, Rozengracht 101, Amsterdam Welke vrouwen willen gaan mee werken in een groep rondom publiciteit? Er moet best veel gebeuren. We denken aan de volgende dingen; (maar er is natuur lijk nog veel meer mogelijk.) --regelmatig artikeltjes in de kranten --in alle wijkkrantjes en het T.H.B. en het T.A.K. mini maal publiceren wat er te doen is. --aan b.v. vrouwengroepen van wijkhuizen en de V.O.S. voorlichting geven --affiches verspreiden --incidentele dingen als b.v. standwerk. Voor mij is een menstruatie- sponsje een alternatief voor de nadelen van de bedenkelijke tamponsIk gebruik nu meer dan een jaar een sponsje en voel me er erg lekker bij Het is een natuurlijke zee- spons die je kunt kopen in drogisterijen en tekenmateri alen winkels (want ze worden bv. ook gebruikt bij het pot tenbakken) Om te gebruiken maak je het sponsje vochtig met lauw wa ter en breng je het in daar waar het t lekkerst zit in je vagina. Verwissel wanneer nodig (on geveer even vaak als tampons) door het er uit te halen, uit te spoelen met water en weer in te brengen. Heel makkelijk. En wanneer je menstruatie- periode voorbij is, spoel je het uit, laat het goed in de open lucht drogen en bewaar je het op een schone plaats tot de volgende keer. ginnen. Wie nog interesse heeft hiervoor kan kontakt opnemen met - FIOM., Bisschop Zwijssenstr. 149, tel. 323902; - Stichting LOS-VAST, 5021, Den Bosch. Nel, Lisette en Rian. 1. koop geen gebleekte spons als dat mogelijk is. 2. de sponsjes zijn in ver schillende maten verkrijg baar. Omdat ze heel zacht worden als je ze nat maakt, kunnen ze veel groter zijn dan tampons. Een gemiddel de is misschien de groot te van een citroen, maar dat is ook afhankelijk van de struktuur van het spons je. En zo kun je ook een grote kopen en daar een kleiner en een groter sponsje van knippen voor dagen dat je meer of min der menstrueert. 3. als je wilt, kun je het sponsje uitkoken voordat je 't voor de eerste keer gebruikt. Nodig is het niet, het is onwaarschijnlijk dat er enige bacterieën groeien

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 11