boekbesprekingen I 13 .E Dus je wordt toch een huissloofje? I maar I: Maar de baby blijft het belangrijkste? 9 "My mother my- Binnenkort wordt er een the- ma-avond gehouden over de moe- der-dochter relatie. Omdat ik net het boek My mother my self van Nancy Friday aan het lezen ben,vond ik het een goed idee iets er van te vertellen om alvast een uitgangspunt te hebben voor die thema-avond. Nancy Friday; self" Nancy Friday stelde zich o.a. de volgende vragen; - Waarom zijn vrouwen zoals ze zijn? - Waaromondanks alles,vinden we onszelf zo mysterieus? - Waar komt die afhankelijk heid,die hunkering naar gesprek kon elke wending ne men binnen het kader Moeder- dochter relatie, Naderhand heeft Nancy alles geordend en onder afzonderlijke hoofdstuk ken gerangschiktmet kommentaar van zichzelf en deskundigen. Zelf lees ik de Engelse uitga ve,maar de Nederlandse uitga ve; "Mijn moeder en ik" is ook zeer goed leesbaarhoewel ik het idee heb dat deze enig- zins verkort is. Het boek is opgezet rond ge sprekken met moeders en doch ters, eigen ervaringen van Nancy en gesprekken met (voor namelijk vrouwelijkepsychia ters dokters opvoeders en sociologen. Ér waren geen voor af opgestelde vragen,zoals bv. bij het Hite-report. Het LENT; Nou, op het ogenblik geloof ik nog helemaal niet dat het in het nadeel van Joris is, als ik andere activiteiten blijf aanpakken - zoals lezen, studeren, op stap gaan, kontakt hou den met veel andere mensen, sporten -. Integendeelhij kan er alleen maar belang bij hebben dat ik niet verstar tot een huismus LENT: Ja hoor, tot ziens in het Vrouwencafé I: Toch maar "tot ziens in het Vrouwencafé"? LENIJa, wat het zwaarst is moet het zwaarst wegen, en Joris weegt al 11 pond! Het valt me trouwens ook op dat veel vrouwen die ik toch bepaald niet als ouderwets beschouw, me aanraden van deze tijd met mijn kind te genieten, omdat de tijd dat hij naar school moet veel te snel zou komen. (Vroeger hoorde ik meer de uitspraak: de schooltijd voor de kinderen geeft je je vrijheid terug). Ik voel me op het ogenblik ook rijker dan ooit tevoren; ik vind het werk dat ik doe zinniger dan welke vroegere werkzaamheden ook; ik ontwikkel me meer dan ik me kan herinneren ooit gedaan te hebben (vooral op ge voelsgebied: niet alleen barst ik van liefde voor Joris, ook voor andere mensen word ik liefdevollerzachtmoediger toleranter, geloof ik). Kortom, ik ben erg gelukkig I

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 15