12 LENT En zo'n Er zijn LENI Dat klinkt goed ouderwets! I: LENI I: Maar vind je de dagelijkse beslommeringen met Joris zo lang zamerhand niet vervelend worden? er Ik Natuurlijk heeft ook de vader verantwoordelijkheid, de vader kan heel goed de eerste verzorger zijn van het kind. Dat moet je als vader en moeder samen bekijken en beslissenwie neemt een baan en wie zorgt voornamelijk voor de baby. Bij ons is die keuze dus zo uitgevallen dat ik vooral voor Joris zorg. Min of meer de oude rol- lenverdeling dus. (In het ouderwetse rollenpatroon is er echter geen sprake van een keuze; daar moest moeder dit en vader moest dat. Dat is het grote verschil.) Ik zou het ideaal vinden als je baby zorg en een baan harmonisch kon kombineren met elkaar; dus vader èn moeder allebei een part-time baan en allebei voor hun kind zorgen, el kaar daarbij afwisselendMaar ja, dat ligt in onze maatschappij nog steeds vrij moeilijkde werkgelegen heid biedt lang niet altijd daarvoor de mogelijkheid Bij ons ook niet jammergenoegDit vind ik een van de belangrijkste strijdpunten in de emancipatiebeweging van de vrouw èn de man: de mogelijkheid voor beiden om baan te hebben dat die te kombineren is met een gezin. Op het ogenblik met de werkeloosheid moet je al blij zijn echter als een van de twee een baan heeft! maar dat zal ie- trouwens toch voor een zie lig huissloofje! Ik vind dat ik moet leven naar mijn eigen gevoel En goed leven betekent voor mij op het ogenblik: goed zijn voor Joris met alles wat daarbij hoort. Ik dacht zelf niet dat ik ouderwets dereen wel van zichzelf vinden. Het kan niet schelen ook; al maakt iedereen me uit ik moet voor mij Ja en nee. Er zijn twee heel verschillende dingen die de routine uitmakendat is de baby zelf en daarnaast het huishoudelijke werk eromheenBezig zijn met Joris zelf is prachtig: je ziet hem onder je handen groeien en leren; zijn lachjes, brabbeltjes en getrappel dat is allemaal erg leuk en een unieke ervaring om mee te maken. Het huishoudelijke werk daaromheen echter is inderdaad stomvervelendik heb trouwens altijd een broertje dood gehad aan poetsen en kliederen in mijn huis. Maar het be sef dat ik het voor Joris doe, verguldt de pil en ik werp me fanatieker inde strijd met dweil, stofzuiger en wasma chine dan ooit tevoren I: Je gaat me toch niet ver-tellen dat je nu alle andere activi teiten aan de kant schuift, hè? LENI: Eerlijk gezegd, de wereld om me heen interesseert me - sinds de bevalling - nog steeds niet zo bar. Misschien is dat tij delijk; er zijn wel tekenen in mijn eigen gevoel die daarop wijzen. Ik ga er ook wel tegenintegen die desinteresse Mijn verstand zegt me dat het fout is om je int er esse-were ld- je zo te verengen; buiten je eigen kind verdienen ook andere mensen je belangstelling en eventueel je hulp. Maar waar het mezelf betreft, mijn hobby's, studie of eventuele baan: ik ben zondermeer bereid alles te laten vallen als het in het nadeel van Joris zou werken. V was me

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 14