informatief1 vrouwenvakantiekampen 2 nu - De federatie van Vormings centra organiseert vakan- tiemogenlijkheden voor één oudergezinnen Contactadres: Postbus 36- Driebergen (03438-6141) Een voorbeeld van een thema- week: opvoeden in je eentje (27 juni- 2 juli) Hier wist een vriend van me, die daar toevallig werkt, na enig zoeken cantactadressen te geven voor: het vrouwen kamp in Denemarken; Thema-va- kantieweken voor één-ouder- gezinnen en voor ontspannende vakantieweken voor vrouwen die zoiets hard nodig hebben' g) Verschillende vrouwen kranten en andere in aanmer king komende weekbladen door gesnuffeld. Samenvattendheb ik - In Denemarken: Femó- Feministische kvinde- huser Aabrenraa 26 Kopenhagen 1124- FemeSlei j ten zogauw ik antwoord op mijn brief heb laat ik het jullie horen - zgn. Open-deur Vakantieweken worden georganiseerd dóór de Volkshogeschool in Drie bergen (Postbus 10, 39700 A.A. Driebergen, tel.03438- 2241 Ze zijn bedoeld om een pret tige en ontspannen vakantie te bieden aan vrouwen die zo iets hard nodig hebben (zonder kinderen). Deze weken worden georganiseerd door de stichting "kerk en Wereld". Iedere dag heeft iedereen ruim tijd voor zichzelf maar er zijn ook programmaonderdelen die samen gedaan worden, zo als wandelen, een excursie, bijbelstudie, een film. Er zijn speciale weken voor oudere vrouwen. Kosten 250,- per persoon per week. Een speurtocht naar infor matie: a) De V.V.V.’ op de Spoorlaan in Tilburg. Het meisje dat me daar hielp zette grote ogen op bij het woord vrouwenkampen. Toen ik zei dat er tenminste één in Friesland moest zijn gaf ze me het adres van een V.V.V. kantoor in Friesland. Geluk kig hadden we zelf een sten- ciltje van het vrouwenkamp in Friesland ontvangen. b) De A.N.W.B. op de Spoor laan in Tilburg. Ook hier bij het meisje dat ik ernaar vroeg niets be kend over vrouwenkampen. Maar ik heb "De schaamte voor bij" van Anja Meulenbelt nog eens nageslagen. Toen wist ik weer een land en een plaats: Femó in Denemarken. Ook hier was verder geen informatie over beschikbaar. Wel kreeg ik het nummer van het Deense Verkeersbureau in Amsterdam. c) Deens Verkeersbureau gebeld. Er was wel een folder over Femd die ze me zouden sturen. Verdere adressen zou ik daar in wel vinden. d) Prachtig gekleurde fol der over FemeS ontvangen. Jammer genoeg hoofdzakelijk in het Deens. En dat is nu net de taal die ik niet spreek. Er stor.d wel een petieterig stukje in het Duits bij, maar daar werd ik ook niet veel wijzer van dan dat het een prachtig eiland betreft, ver van het lawaai van de grote wereld. Of het speciaal voor vrouwen was stond er in ieder geval in het Duits niet bij. e) Brief geschreven, in mijn mooiste Engels, naar het op de folder vermelde contacta dres in Denemarken. Jammer genoeg tot op heden geen antwoord ontvangen. f) Vrijwilligersburo op de spoorlaan

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 4