boekbespreking: VOOÏ OUSZelf, J 19 Anja Meulenbelt. Ik wil proberen hieronder aan te geven waar het boek nog meer over gaat. Er wordt niet alleen uitge breid vertelt over onze eigen seksualiteit, maar daarnaast wordt ook veel geschreven over de seksuele relatie met een ander. Zowel wanneer het gaat om een relatie met een man,een vrouw of wanneer je als vrouw zowel van een man als van een vrouw kunt houden. Over dit laatste, wanneer je biseksueel bent, wordt uitge breid ingegaan op de verwar ring die hierbij bij jezelf kan ontstaan. Je hebt voor jezelf het gevoel dat je zowel van Van de feministische uitgeve rij Sara, door Anja Meulenbelt. Omdat ik mijn eigen seksuele ontwikkeling heel bewust heb beleefd en ervaar, hoefde ik niet lang te twijfelen om dit boek te gaan kopen voor mezelf. Eerst dacht ik; "Hm, weer een boek over seksualiteit." Maar toen ik zo’n beetje las waar allemaal over geschreven werd en ik al die mooie oto’s zag, kon ik het toch niet laten liggen Het is misschien wel weer het zoveelste boek wat geschreven is over seksualiteit, maar het grote verschil is denk ik wel, dat dit boek alleen gevuld is met verhalen en ervaringen van vrouwen En toen ik het helemaal gele zen had, merkte ik ook dat dit boek nu eens niet van voor tot achter vol staat met verhalen waarin alléén maar geschopt wordt tegen mannen en tegen de maatschappij, maar er veel meer aandacht is besteed aan hoe iedereen voor zichzelf stapje voor stapje verder kan komen. "De seksuele revolutie is voor vrouwen nog maar net be gonnen. In dit boek wordt be schreven hoe we kunnen leren op te komen voor onszelfook op seksueel gebied. Hoe we een romantische vrijage kunnen beginnen met ons ei gen lijf, of met een vrouw of met een man. En hoe onze seksuele vrijheid bepaald wordt door de vrijheid in de rest van ons bestaan Een cadeau voor onszelf is dit boek. Omdat we het verdienen." Ik ben ervan overtuigd dat elke vrouw er een heleboel in zal herkennen, en afhankelijk van de persoon zullen sommige hoofd stukken meer aanspreken dan an dere Wat mij het meest heeft aan gesproken is het hoofdstuk over onze eigen seksualiteit. In het hele boek door wordt ei genlijk telkens teruggepakt op onze eigen ervaring, ons ei gen beleven en ons eigen ge voel In een hoofdstuk wordt geschre ven over het accepteren van je eigen lijf, met haar eigen geurtjes, fijne plekjes en mooie plekjes. Het gaat over het le ren kijken naar je eigen lijf, leren voelen van je eigen lijf, durven vrijen met jezelf. Ge woon de vriendin van jezelf durven zijn. Het is, denk ik, heel belangrijk om dit te kun nen zijn om ook met andere re laties goed om te kunnen gaan. Daarom sprak me dit hoofdstuk ook zo aan, meestal wodt al leen gesproken over je seksu ele relatie met iemand anders. Dus gericht zijn op een ander om je eigen seksuele gevoe lens te kunnen uiten.

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 21