13 juni 19 79 K mee ge - el- Gisteren hebben we een heerlijke wandeling gemaakt. Er staan hier in de omgeving erg veel bloemen, vooral rose en paarse, onze kleuren dus. Til heeft vanmorgen al een heel lief boeketje voor op tafel geplukt. We moesten ook een stuk klim men en daar merkte ik dat ik weinig konditie heb. Teveel roken bv. Maar de anderen zeiden ook dat ik verkeerd liep. Te onregelmatig. Mijn adem haling niet gelijk met m’n tempo. En dat is waar. Zo leer ik van opmerkingen van de anderen. Fijn is dat. Gisteravond zijn we voor het eerst uit eten geweest. We hebben er ons ekstra voor aangekleed. Yvonne wilde in haar spijkerbroek gaan, maar wij vonden dat niet leuk. Dus zij koos toen ook maar voor een ander kleed. Het eten was heerlijk en we tuterden er lekker een aantal flessen wijn bij. Terug in de tent waren we allemaal ook wat uitgelaten stoeipoesjes gewordenVannacht hebben we allemaal gedroomd en daar zaten we vanmorgen dan ook direkt weer over te praten, maria Er ligt nog steeds hetzelfde boek voor mijn neus. Ik lees erg weinig. Praat, luister, wandel, eet, drink, slaap of zit ontspannen wat te denken. Ik slaap iedere avond als eer ste, terwijl ik thuis zo weinig slaap. Maar hier doe ik ook geen moeite om het vol te blij ven houden. Dat hoeft ook niet. Als ik slaap heb, slaap ik. Als ik wil praten, praat ik; als ik iets anders wil, doe ik dat. Een uitzonderlijke situ atie dus. Ik hoef aan geen en kele verwachting te voldoen, ook niet die van mezelf. En thuis zitten die me altijd be hoorlijk in de weg. We hebben ontdekteen week, dat het verhaal eigenlijk in het midden eindigt. Mat we allemaal hébben maakt met onszelf en met kaar komt er best goed uit, maar misschien niet zo erg in volgordeGeeft ook niet. Zo naderhand napratend heb ik voor mezelf best iets belang rijks ontdekt. Thuis ben ik erg gehecht aan mijn tijd al leen,geen mensen om me heen, en op vakantie heb ik dat idee geen sekonde gehad.Ik heb steeds het gevoel gehad dat ik mijn eigen waarde kon bepalenniet in een hoekje gezet werd,mijn eigen leven (met de anderen samen) kon leiden.En dat wasmet de manier waarop we over dingen gepraat hebben en met ons zelf bezig geweest zijn,ei genlijk de fijnste ervaring, in ieder geval datgene wat

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 18