3 juni 1979 Gistermorgen vroeg opgestaan, naar de bakker voor vers stok brood en croissants. Om 10 uur Marya uit bed gehaald om te vragen of ze mee ging wandelen zoals afgesproken. Kwart voor elf waren we op weg. Warm weer, prachtige bloembermen en bos sen. Twee uur gelopen en toen lekker op het terras koffie gedronken. Het was heel gezel lig. Jammer genoeg is het foto toestel kapot dus van onze laatste dagen geen foto's. Gisteravond om 7 uur begon het te regenen maar we hadden af gesproken lekker te gaan eten dus niets aan de hand. We heb ben lekker zitten tuttenen en toen we om 11 uur thuis kwamen zijn we met ons vieren in de tent gedoken en nog even door gegaan Vanochtend werd ik vroeg wak ker, het tikte nog steeds op het tentdoek maar het zag er niet donker uit. Ik uit bed en het bleek half 8 te zijn, de zon scheen en na een kwartier was het droog. Me lekker helemaal gaan wassen, jurk aan, laarzen want het sop te goed en naar het dorp. Ge zellig op m'n eentje boodschap pen gedaan. Toen ik terug kwam, stond Maria op. Marya en Yvonne waren nog steeds in dromenland. Ben toen lekker op m'n eentje gaan lopen en heb een mooi voorjaarsboeketje geplukt van wit-rose-paarsHet staat nu op het tafeltje en ziet er heel lief uit. Het is geen echt veldboeket maar meer een boeket je van wilde bloemen. Maria en ik hebben lekker in bikini zitten ontbijten, Yvonne stond op en om 11 uur ben ik 'ns bij Marya gaan kijken. Met z'n allen koffie gedronken. Nu wordt er gekletst over slaapgewoontes en slapeloosheid. En als er eenmaal gekletst wordt is er geen tijd meer voor wat anders. De hele dag is het verder zonnig geweest met af en toe een bui zodat we met z'n allen de tent in moes ten vluchten. Om 6 uur begon het echt serieus te regenen Maar het blijven buien. Verder is de temperatuur prima, in de zon vaak te warm. Ik heb vandaag het boek van Maarten 't Hart: een vlucht regenwulpen gelezen. Goed met een toch wat akelige bijsmaak. Toen ik vanmorgen begon te schrijven voelde ik me heel dicht bij mezelf. Had allerlei dingen gedaan die ik leuk vond en dat gaf me een prettig gevoel. Dat is nu anders. Hoe weet ik eigenlijk niet. til Het is nu zondag, eerste Pink sterdag. Dat werd me helemaal duidelijk toen Yvonne en ik een uur geleden boodschappen gingen doen voor het avondeten. De kerk in het dorp ging uit en het was plechtige communie. Allemaal kleine nonnetjes en monnikjes kwamen uit de kerk. Allemaal in hetzelfde habijt dus geen modeshow. Wel goed. Het herinnert me aan mijn plechtige communie, wel een modeshow dus. Ik weet nog precies welke jurk ik toen had. We praten met ons vieren veel over vroeger. We willen elkaar onze eigen geschiedenis vertellen, zodat je meer van elkaar begrijpt. Vaak zijn er gelijke ervaringen, zoals bv. hoe we onze menstruatie ervaar- den, die stomme vieze verbandjes en plastic broekjes. Tampax of o.b. zou ons maagdenvlies verbreken. Daar hebben we nu nog onze frustraties van.Soms ook heel verschillende ervaringen meisjeskostscholen met nonnen bijvoorbeeld terwijl ik, in de achterhoek opgevoed altijd gemengde scholen zonder nonnen gehad heb. Andere ervaringen waardoor je ook verschillend bent

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 17