14 2 juni 1979 aan- terras Dat geeft me yvonne een den Op Maar dat In deze gaat het voor is èn vanzelfsprekend vind dat er niet eens over nadenkt, zo'n moment heb je anderen nodig die met je mee proberen te denken. En het fijne gevoel dat ik dan krijg is dat ik merk dat we elkaar belangrijk genoeg vinden om dat ook heel intensief te doen en erg be trokken op elkaar zijn. Op dit moment verspreid ik een geur van synthetische wilde appeltjes, ik wilde opeens m'n haar wassen, en de enige shampoo die voorhanden was, heette daarnaar te ruiken. Ik heb wel het idee dat als wilde appeltjes echt zo ruiken, ik ze niet lustv Ik merk dat ik de dingen erg fragmentarisch opschrijf. Eigenlijk zou ik datgene waar ik eergisteren mee begon, wat verder uit willen spinnen, maar daar he heeft het nog niet genoeg vorm voor in m'n hoofd. Later Het is nu middag. We hebben twee uur gelopen en daarna kof fie gedronken op het En daarbij een gesprek gehad over studeren en je verant woordelijk voelen. Het een doe ik te weinig en het andere heb ik teveel. En over beide praat ik te weinig, doe ik überhaupt 'paar dagen eruit' beter. Ik denk, omdat het mij een duidelijke keuze geweest. En om weg te gaan met wie. Het is belangrijk voor me te ontdekkendat je met vriendinnen zoveel kunt. Praten vooral. Dat geeft me een prima gevoel Het verbaast me iedere keer weer hoe anders dingen die je moeilijk vind, eruit gaan zien als je er met z'n allen over praat. Oplossingen dragen we niet aan, natuurlijk, maar je wordt gedwongen om de dingen te formulerenen we kunnen elkaar wijzen op de kronkels die we uit ons hoofd laten ko men. Dat viel me vanmorgen weer erg op, toen we na een schit terende wandeling van een uur of twee even op een terras neer strekenWe kwamen over studie te praten, waarom, hoe, Net wakker. Meteen naar de w.c., want dat moet ik altijd eerst. En ontdek dan dat ik al bloed. Te vroeg, andere maanden komt het pas s-avondsMaar welke tijd ook, ik vind het altijd vervelendEn nooit blij met dit teken van vrouwelijkheid. Til is brood kopen, Maria zich wassen en 'Narya slaapt nog. We zullen gaan wandelen, daar om ga ik me ook wassen en kleden Het omschakelen waar ik eer gisteren over schreef gaat langzaam bij mij. Gisteren heb ik, wat ik 'een denk-rust-dag noem, genomenniet te hard denken dus, alleen veel kijken, luisteren en laten gebeuren.De omgeving waar we zitten is daar ook wel naar, er is verschrikkelijk veel te zien. Vooral Til weet van alles van bloemen die in het wild groeien, terwijl ik nauwelijks een witte klaver van paarse weet te onderschei- bij wijze van spreken wat vind je erin, wat houdt je tegen. En er gebeurdeweer wat ons de afgelopen dagen vaker gebeurdeje ziet dat je, als je dingen alleen bedenktje gewoon heel essentiële zaken over het hoofd ziet, of zo je

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 16