11 31 mei 1979 om ’Om te weten dat er woord voor woord een andere taal is, daarom schrijf ik'. Zijn dat mannennormen zoals we naar ons eigen lichaam kijken? Het lijkt er wel op. Daar zullen we dus nog iets aan moeten doen. Maria is gelijk begonnen door zich lekker te gaan poedelen midden in de middag toen het bloedheet was. We moeten leren goed voor ons zelf te zorgen en zeker voor ons eigen lichaam. Het is niet zo gemakkelijk om je eigen lijf zoals het is tof te vinden en er van te genieten, zonder te denken dat je buik te dik is of je benen. Erover praten helpt in ieder geval. til Verder is deze eerste dag een beetje onwennig verlopen. Een beetje rusteloos, een beetje niet goed weten wat je met jezelf moet als je geen re kening hoeft te houden met tijd of met dingen die je moet, twee uur mogen denken over 5 woorden, het is ontzettend omschakelen. Dat moet ik dus nog leren. Ik voel me trouwens een breed model kreeft! marya pakken. Ze vinden niets. We Hebben ook niets Ze vertouwen het gewoon niet. Vier vrouwen alleen op stap. Daar moet iets mee aan de hand zijn. Samen met Marya, Yvonne en Ma ria op een terrasje in de Vo gezen, na het eten aan de kof fie. Iedereen zit verhalen te vertellen over lift-ervaringen Mannen die zich af zitten te trekken bijvoorbeeld en hoe je daar op moet reageren. Het ene verhaal is nog onwaarschijn lijker dan het andere. Te gek eigenlijk hoe mannen met hun eigen lijf omgaan. Vandaag in de zon hebben we ook een hele tijd zitten kletsen over ons lijf, wat we niet mooi vinden en wat wel. En natuurlijk weer waar we te dik zijn: tieten, heupen, buik, benen. Geen zin van mij, maar wel van toepassing op deze dagen. De taal die wij proberen te spre ken, in een andere omgeving dan thuis, zou een taal moeten zijn van ervaringen vertellen met weinig woorden, van weten, van begrippen die moeilijk in woor den te vatten zijn. We zitten om dit moment te druk te praten over 'wat laat je zien van jezelf, hoe druk je je uit naar anderen' wat hierboven staat een beetje uit te werken. Dat komt dus nog. Na Ut uur kunnen we eindelijk vertrekken. In het eerste plaatsje gaan we koffie drinken Het is ondertussen 7 uur gewor den. We zitten nog wat na te kletsen over de hele toestand en zijn er wel zo'n beetje overheen. Het stomme was na tuurlijk om met 4 vrouwen op stap te gaan en nog stommer is het als je naar de w.c. moet. Dan zul je de hele handel wel op je lijf heb£,en verstopt. Om 9 uur komen we op de plaats van bestemmingTent opzetten. Eten,een glas wijn. De eerste dag is voorbij

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 13