I 7 Hilde. - -- je moet het tijdens de op leiding goed doen en rede lijke resultaten halen. Het arbeidsbureau kan infor meren over hoe het op het ogenblik zit met sociale ver zekeringen en voorzieningen: b.v. inlichten over uitke ringen voor vrouwen bij lang durige arbeidsongeschiktheid. Verder heefd het arbeidsbu reau een taak bij ontslag: Als je ontslag neemt en je werkgever is het daarmee niet eens, dan moet het ar beidsbureau daar een vergun ning voor verlenen. En zodra je ontslag doorzet en je werkloos wordt: aan melden bij het arbeidsbureau om niet de kans te lopen je uitkering te verspelen. In het algemeen geldt: neem nooit ontslag voordat je er alle gevolgen van overziet. Praat er, als je daar onze ker over bent, eerst over met iemand van de vakbond, de juridische EHBO, of al weer het arbeidsbureau. Nou, voor mij was het een ver rassing om te merken dat je in zoveel zaken bij het ar beidsbureau terecht kunt of er terecht moet komen. Na tuurlijk is het arbeidsbu reau op sommige onderdelen niet de enige vraagbaak. Zo kun je voor informatie over opleidingen en beroepen ook in de bibliotheek terecht of op het gratis spreekuur van het gemeenschappelijk instituut voor beroepskeuze, Wilhelminapark 25, op de maandagmiddag En voor beroepskeuze advie zen zijn er ook particuliere beroepskeuze adviesbureaus om maar iets te noemen. En voor inlichtingen over de stand van zaken bij de so ciale voorzieningen en ver zekeringen kun je bijvoor beeld ook bij de juridische EHBO terecht. Ikzou iedereen willen aanraden de folder bij het arbeidsbu reau te halen of te bestellen op het gegeven adres. Het is 'handig om bij de hand' te hebben. Naast voorlichting o- ver de arbeidsbureaus worden ook inlichtingen gegeven over b.v. scholing op kosten van de overheid die niet alleen via de arbeidsbureaus te krijgen is, maar in sommige gevallen ook via de algemene bijstandswet. Verder basisgegevens over so ciale wetten en voorzieningen, (wat zijn je rechtenibj zwanger schap of hoe zit het met werk loosheid na een part-timebaan bijvoorbeeld) er worden veel a- dressen gegeven voor als je meer zou willen weten over een be paald onderwerp (zoals over speciale beschermende maatre gelen voor vrouwen in arbeid) Het Arbeidsbureau kan de weg wijzen bij klachten, (b.v. over ongelijk loon voor mannen en vrouwen bij hetzelfde of te vergelijken werk). Mijn informatie heb ik uit: _Vrouwenwijzer '78, door Teleac en Mensen van Nu. _Bij de hand wenken voor de werkende vrouw. Een folder en uitgave van het Ministerie van Sociale Zaken, Zeestraat 73, Den Haag.

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 9