het arbeidsbureau, informatief: 6 IN DIT NUMMER KAN EEN STUKJE OVER HET ARBEIDSBUREAU NAUWE LIJKS ONTBREKEN een gen heid ter-echt om te snuffelen in voorlichtingsmateriaal en fol ders of te vragen om inlich tingen Veronderstel dat je dan op het idee komt om timmervrouw te willen worden. Je zult je dan ook o.a. moeten afvragen welke opleiding je daarvoor nodig hebt en of je ooit aan de slag kunt komen in dit be roep. Het is een taak van het Arbeidsbureau om te proberen je ook met dit soort vragen te helpen. Het Arbeidsbureau in Tilburg is gevestigd aan de Alleen- houderstraatHet is Gewes telijk, dus ten gerieve van de bewoners van Tilburg en ook voor die van de omliggen de dorpen. Via het Arbeidsbureau is het ook mogelijk een (meestal niet gratis) beroepskeuze- advies te krijgen; om te weten te komen of je aanleg voor het beroep hebt en of je wel de capaciteiten hebt om de oplei ding ervoor te volgen. Verder moet het via het Ar beidsbureau ook mogelijk zijn cursus of opleiding te vol En op kosten van de Over- (Het is voor het eerst dat ik van deze mogelijkheid voor vrouwen hoor en ik sta er een beetje van te kijken.) Het gaat om her-, bij- of om scholingen aan door de Over heid erkende instellingen. De studiekosten (boeken, materi alen, schoolgeld, reiskosten, e.d.) kunnen worden vergoed als aan de volgende voorwaar den is voldaan: -- het mag geen studie enkel voor je eigen plezier zijn: je moet werkloos zijn (=geen baan hebben, dus als je tot nu toe thuis was en weer wilt gaan werken kom je in aanmerking) of met werkeloos heid worden bedreigd door gebrek aan bruikbare vakken nis -- je moet in het gekozen be roep aan de slag kunnen; -- je moet geschikt zijn voor de opleiding en het beroep; De meest bekende taak van het Arbeidsbureau is wel het zgnbemiddelen: vrouwen die (werkloos zijn en willen gaan werken in een (andere) betaalde baan, kunnen hiervoor naar het Ar beidsbureau stappen en zich laten inschrijven als werk zoekenden. De mensen van het Arbeidsbureau zijn groten deels wel op de hoogte van welke banen beschikbaar zijn, als er tenminste openstaande banen zijn. Bij het Arbeidsbureau kun je terecht met vragen naar vast werk voor hele dagen, een vas» te part-time baan en in som mige gevallen bemiddelt men ook voor tijdelijk werk. (Hoewel dat laatste meer is voor Uitzendbureaus). Als je via het Arbeidsbureau van een geschikte baan hoort wil dat nog niet zeggen dat je hem hebt. Je zult er dan nog naar moeten solliciteren, maar dat is een ander onder werp Naast dit bemiddelen doet het Arbeidsbureau meer: Je kunt er terecht met vragen over beroepen en opleidingen. Als je er voor voelt een op leiding te gaan volgen, maar je weet nog niet wat voor een opleiding of voor welk beroep kun je op het Arbeidsbureau i

Vrouwenkrant Tilburg | 1979 | | pagina 8